Juridiska Biblioteket Hilda SHRA Menu Search Question Bubble User tie User Coin warning Check Close angle-up angle-down Twitter Facebook linkedin Document hand with heart paragraph

Fyrtiosex nya advokater

Vid styrelsesammanträdet den 15 oktober 2010 antogs 46 nya ledamöter av Advokatsamfundet.

Erica Ackebo
Stockholmsavdelningen
Wistrand Advokatbyrå
Box 7543
103 93 Stockholm

Elin Awerstedt
Stockholmsavdelningen
G Grönberg Advokatbyrå AB
Box 7418
103 91 Stockholm

Malin Bellander
Stockholmsavdelningen
Lofalk Advokatbyrå AB
Box 7764
103 96 Stockholm

Jan Berg
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Glimstedt Stockholm KB
Box 5244
102 45 Stockholm

Kristofer Berggren
Norra avdelningen
Advokatbyrån Norell AB
Box 709
931 27 Skellefteå

Mattias Bexelius
Stockholmsavdelningen
A1 Advokater Kommanditbolag
Riddargatan 13 A
114 51 Stockholm

Linda-Marie Björnsdotter
Östra avdelningen
Advokaten Karin Berg AB
Box 514
351 06 Växjö

Emilia Colleen
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Westermark Anjou AB
Box 16030
103 21 Stockholm

Urban Erntoft
Östra avdelningen
Erntofts Juridiska Byrå
Golfrundan 8
574 39 Vetlanda

Caroline Falconer
Stockholmsavdelningen
Setterwalls Advokatbyrå AB
Box 1050
101 39 Stockholm

Fredric Forsman
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Glimstedt Stockholm KB
Box 5244
102 45 Stockholm

David Assarson Frydlinger
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Lindahl KB
Box 1065
101 39 Stockholm

Petter Hagsköld
Mellersta avdelningen
Mälaradvokaterna Advokaterna Wiklund Odeling AB
Box 140
721 05 Västerås

Ylva Hagstedt
Mellersta avdelningen
Advokatbyrån Arvidsson & Heglind AB
Engelbrektsgatan 6
702 12 Örebro

Erik Hellners
Stockholmsavdelningen
Setterwalls Advokatbyrå AB
Box 1050
101 39 Stockholm

Gunilla Dersand Holmberg
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Kerstin Koorti AB
Box 17171
104 62 Stockholm

Katarina Ibold
Östra avdelningen
Advokatfirman Delphi i Östergötland AB
Box 465
581 05 Linköping

Jeanette Karlsson
Stockholmsavdelningen
Försvarsadvokaterna Stockholm HB
Box 12107
102 23 Stockholm

Marie Kjellerstedt
Stockholmsavdelningen
Hannes Snellman Advokatbyrå AB
Box 7801
103 96 Stockholm

Jennie Knutsson
Stockholmsavdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB
Box 1711
111 87 Stockholm

Maria Kosteska
Västra avdelningen
Wistrand Advokatbyrå
Box 11920
404 39 Göteborg

Joanna Landau
Stockholmsavdelningen
Advokatfirma DLA Nordic KB
Box 7315
103 90 Stockholm

Fredrik Liljeblad
Östra avdelningen
JR Johan Roséns Advokatbyrå AB
Box 229
598 23 Vimmerby

Louise Lilliebjelke
Stockholmsavdelningen
Skärgårdsjuristen Louise Lilliebjelke/Reglera Familjejurister HB
Seglatsgatan 10
120 62 Stockholm

Marcus Lind
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Margareta Lind AB
Box 2027
103 11 Stockholm

Mattias Lindberg
Stockholmsavdelningen
IT-Advokaterna i Sverige AB
Katarinavägen 20, 4 tr.
116 45 Stockholm

Emma Linnér
Stockholmsavdelningen
Linklaters Advokatbyrå AB
Box 7833
103 98 Stockholm

Nikita Lundin
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Salmi & Partners AB
Box 3095
103 61 Stockholm

Karin Nordborg
Stockholmsavdelningen
Danowsky & Partners Advokatbyrå KB
Box 16097
103 22 Stockholm

Daniel Nordfjäll
Norra avdelningen
Advokatbyrån Kaiding Kommanditbolag
Box 124
901 04 Umeå

Viktoria Nyström
Stockholmsavdelningen
AE Nyströms Juristfirma
Box 92184
120 09 Stockholm

Gudrun Ståhl Rohdin
Stockholmsavdelningen
Nacka Värmdö Juridik AB/Reglera Familjejurister HB
Seglatsgatan 10
120 62 Stockholm

Pontus Röckert
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Cederquist KB
Box 1670
111 96 Stockholm

Johan Sædén
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman af Petersens KB
Box 7495          
103 92 Stockholm

Jessica Sandberg
Stockholmsavdelningen
ALWå Advokatbyrå AB
Strandvägen 7B
114 56 Stockholm

Elin Sjöström
Stockholmsavdelningen
Andersson Gustafsson Advokatbyrå KB
Box 3124
103 62 Stockholm

Göran Starkebo
Stockholmsavdelningen
Nihlmark & Zacharoff Advokatbyrå AB
Box 7701
103 95 Stockholm

Andreas Stéen
Stockholmsavdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB
Box 1711
111 87 Stockholm

Peter Sundgren
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 1703
111 87 Stockholm

David Sundin
Stockholmsavdelningen
Roschier Advokatbyrå AB
Box 7358
103 90 Stockholm

Jonas Söderstjerna
Södra avdelningen
Setterwalls Advokatbyrå AB
Box 4501
203 20 Malmö

Bo Thomaeus
Stockholmsavdelningen
Gärde Wesslau Advokatbyrå
Box 7253
103 89 Stockholm

Caroline Waering
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Nilsson & Co KB
Box 7761
103 96 Stockholm

Jacob Westling
Stockholmsavdelningen
Bergh & Co Advokatbyrå AB
Box 7208
103 88 Stockholm

Erik Woodcock
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Delphi KB
Box 1432
111 84 Stockholm

Linn Wredström
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Hammarskiöld & Co AB
Box 2278
103 17 Stockholm

Utträdda ledamöter

Jenny Arvered, Stockholm, per den 1 september 2010
Nicolina Bacirtzis, Stockholm, per den 10 september 2010
Gustav Bergstedt, Stockholm, per den 1 augusti 2010
Fredrik Bitter, Stockholm, per den 31 augusti 2010
Anna Bjering, Malmö, per den 27 augusti 2010
Eva Börjesson, Täby, per den 1 augusti 2010
Niclas Carling, Göteborg, per den 1 oktober 2010
Helena Colliander, Göteborg, per den 1 september 2010
Pontus Danielson, Göteborg, per den 17 september 2010
Anna Duvander, Stockholm, per den 6 oktober 2010
Annika Elmér, Stockholm, per den 1 oktober 2010
Tomas Fjordevik, Stockholm, per den 1 september 2010
Jenny Gemzell, Stockholm, per den 1 september 2010
Max Granström, Helsingborg, per den 1 september 2010
Marion Greidinger, Stockholm, per den 28 augusti 2010
Ylva Hult, Stockholm, per den 23 augusti 2010
Jessica Kjellsson, Stockholm, per den 5 september 2010
Kjell Larsson, Stockholm per den 2 september 2010
Henrik Leffler, Stockholm, per den 1 september 2010
Annelie Lindstedt, Stockholm, per den 3 september 2010
Martin Ljungsholm, Stockholm, per den 30 september 2010
Sofia Mårtensson, Stockholm, per den 13 september 2010
Therése Nandrup, Norrköping, per den 31 augusti 2010
Lena Nobel, Stockholm, per den 1 september 2010
Linda Nord, Malmö, per den 1 september 2010
Teresia Nygårds, Stockholm, per den 10 september 2010
Carl Näsholm, Stockholm, per den 4 oktober 2010
Karsten Olsen, Malmö, per den 6 september 2010
Anders Olsson, Eslöv, per den 14 september 2010
Angelica Runesson, Stockholm, per den 9 september 2010
Katarina Stahl, Boulder, Colorado, USA, per den 1 juli 2010
Helena Strömbeck, Malmö, per den 15 september 2010
Dan Sylvebo, Jönköping, per den 10 september 2010
Sabine Söndergaard, Göteborg, per den 30 september 2010
Kajsa Westerdahl, Stockholm, per den 1 september 2010
Marie Östman, Stockholm, per den 1 september 2010

Avlidna ledamöter

Peter Gabrielson, Falsterbo, den 26 februari 2010
Per Guldstrand, Tomelilla, den 19 september 2010
Kjell Mellberg, Täby, den 10 september 2010
Sigvard Norman, Bromma, den 12 september 2010
Carl Ebbe Tuwezén, Malmö, den 27 augusti 2010