Juridiska Biblioteket Hilda SHRA Menu Search Question Bubble User tie User Coin warning Check Close angle-up angle-down Twitter Facebook linkedin Document hand with heart paragraph

Rådet

Den rådgivande gruppen ger råd till projektet i strategiska frågor och medverkar vid genomförandet av olika projekt.

I gruppen finns representanter från olika typer av byråer, som är verksamma i olika delar av landet. Rådet träffas ett par gånger per termin.

Klicka på bilderna eller namnen för närmare presentationer av rådsmedlemmarna.

Medlemmar i rådet

 Isabel Alsterberg

Advokat Isabel Alsterberg
Rosengrens Advokatbyrå, Göteborg
E-post isabel.alsterberg@rosenlaw.se
Telefon 031-701 20 38 

 Pehr Amrén

Advokat Pehr Amrén
Försvarsadvokaterna Stockholm HB, Stockholm
E-post pehr.amren@forsvar.se
Telefon 08-545 701 30 

Oskar Belani

Advokat Oskar Belani
Synch Advokat AB, Stockholm
E-post oskar.belani@synchlaw.se
Telefon 08-761 35 35 

  Advokat Bodil Ehlers, solicitor (England och Wales)
ENN Advokatbyrå HB, Stockholm
E-post bodil@enadvokatbyra.se
Telefon 08-545 688 34
Länk till presentation av Erika Finn
Advokat Erika Finn
Setterwalls advokatbyrå, Stockholm
E-post Erika.Finn@setterwalls.se 
Telefon 08-598 890 52
Olof Hagberg

Biträdande jurist Olof Hagberg
Advokatfirman Delphi, Stockholm
E-post olof.hagberg@delphi.se 
Telefon 08-677 55 01

 Sanna Herlin Advokat Sanna Herlin
Tre Advokater, Malmö
E-post sanna@treadvokater.se
Telefon 040-12 02 07 
Mikaela Källmén

Biträdande jurist Mikaela Källmén
Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB, Stockholm
E-post kmi@msa.se
Telefon 08-595 064 33

 Länk till presentation av Kristina Löfwall

Advokat Kristina Löfwall
Advokatfirman Ahlstedt HB, Göteborg
E-post kristina.lofwall@ahlstedt.se
Telefon 031-80 28 01

Malou Martinsson

Advokat Malou Martinsson
Roschier Advokatbyrå, Stockholm
E-post malou.martinsson@roschier.com
Telefon 08-553 190 88 

 

Advokat Gustav Skogö
Gernandt & Danielsson Advokatbyrå KB, Stockholm
E-post gustav.skogo@gda.se
Telefon 08-670 64 32

Porträtt av Emelie Svensäter
Advokat Emelie Svensäter Jerntorp 
Advokatfirman Lindahl KB, Malmö
E-post emelie.svensater@lindahl.se
Telefon 040-664 66 50
Upp