Juridiska Biblioteket Hilda SHRA Menu Search Question Bubble User tie User Coin warning Check Close angle-up angle-down Twitter Facebook linkedin Document hand with heart paragraph

Föreningar i Södra avdelningen

Information om aktiva föreningar inom avdelningen och deras kontaktuppgifter.

Arbetsrättsliga föreningen: ordf. Johan Sigeman, tel. 040-665 55 00, e-post johan.sigeman@sigeman.se

Blekinge Advokatförening: ordf. Christer Holmqvist, tel. 0455-34 11 00, e-post ch@amberadvokater.se

Föreningen Oresundsadvokater: ordf. Anders Forkman, tel. 040-664 55 00, e-post anders.forkman@vinge.se, www.oresundsadvokater.com

Försvararkollegiet i Malmö: ordf. Johan Sarvik, tel. 040-772 50, e-post johan@nyblom-sarvik.se

Försvararkollegiet i Nordvästra Skåne: ordf. Johan Sederholm, tel. 042-12 79 45, e-post johan@sederholm.se

Hässleholms Advokatförening: ordf. Olof Larsson, tel. 0451-140 55, e-post larsson.mlab@telia.com

Lunds Domarakademi: ordf. Jörn Jacobsson, e-post jorn.jacobsson@dom.se, www.domarakademin.dom.se

Malmö–Lund juristförening: kassör Attila Albert, tel. 040-35 01 40, e-post advokat.albert@telia.com

Nordvästra Skånes juristförening: sekr. Siri Nilsson, tel. 042-21 80 70, e-post Siri@activaadvokaterna.se

Rekonstruktör- och Konkursförvaltarkollegiet (REKON) i Skåne: ordf. Hans Elliot, tel. 046-12 40 30, e-post hans.elliot@glimstedt.se

Skiljedomsföreningen: ordf. Finn Madsen, tel. 040-664 55 00, e-post finn.madsen@vinge.se

SYF: ordf. Magnus Bernro, tel. 040-20 08 50, e-post magnus.bernro@lapartners.se
Migrationskollegiet i Malmö: e-post migrationskollegiet@gmail.com, ordf.  Sait Umdi, tel. 040-778 80, e-post sait@cityadvokaterna.se