Juridiska Biblioteket Hilda SHRA Menu Search Question Bubble User tie User Coin warning Check Close angle-up angle-down Twitter Facebook linkedin Document hand with heart paragraph

31 nya ledamöter

Vid styrelsesammanträdet den 25 januari 2007 intogs 31 nya ledamöter av Advokatsamfundet.

Emma Adlerton
Södra avdelningen
MAQS Law Firm Advokatbyrå i Malmö AB
Stortorget 29
211 34 MALMÖ

Jenny Arvered
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman af Petersens KB
Box 7495
103 92 STOCKHOLM

Krister Axelsson
Södra avdelningen
Axelsson Fastighetsjuridik AB
Adelgatan 21
211 22  MALMÖ

Mårten Beck-Friis
Stockholmsavdelningen
RydinCarlsten Advokatbyrå AB
Box 1766
111 87 STOCKHOLM

Stefan Blombergsson
Stockholmsavdelningen
Kriström Advokatbyrå KB
Box 7184
103 88 STOCKHOLM

Sophia Blomkvist
Östra avdelningen
Advokatfirman Rydberg & Erfors AB
Box 195
551 13 JÖNKÖPING

Susanna Eneteg
Stockholmsavdelningen
Gernandt & Danielsson Advokatbyrå KB
Box 5747
114 87 STOCKHOLM

Mattias Erdös
Stockholmsavdelningen
Gernandt & Danielsson Advokatbyrå KB
Box 5747
114 87 STOCKHOLM

Maria Hemzelius Fransson
Södra avdelningen
Wirgin Advokatbyrå HB
Mäster Nilsgatan 1
211 26 MALMÖ

Clarissa Fröberg
Stockholmsavdelningen
Gärde Wesslau Advokatbyrå
Box 5208
102 45 STOCKHOLM

Emma Hakesjö
Södra avdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 4255
203 13 MALMÖ

Mats Hellman
Mellersta avdelningen
Werners Advokatbyrå
Box 238
651 06 KARLSTAD

Ola Jönsson
Södra avdelningen
MAQS Law Firm Advokatbyrå i Malmö AB
Stortorget 29
211 34 MALMÖ

Tapio Kanniainen
Västra avdelningen
Advokatbyrå Raappana & Salmi AB
Östra Hamngatan 52
411 09 GÖTEBORG

Johan Ohlsson Leijon
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Cederquist KB
Box 1670
111 96 STOCKHOLM

Maria Liljeblad
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Steinmann AB
Box 5220
102 45 STOCKHOLM

Jörn Liljeström
Stockholmsavdelningen
LEX Advokatbyrå Haij & Malmberg HB
Box 5305
102 47 STOCKHOLM

Jonas Lindblad
Västra avdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 11025
404 21 GÖTEBORG

Martin Månsson
Södra avdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 4255
203 13 MALMÖ

Linda Nord
Södra avdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB
Box 4291
203 14 MALMÖ

Patrik Nyqvist
Stockholmsavdelningen
Lofalk Advokatbyrå AB
Box 7764
103 96 STOCKHOLM

Göran Odin
Stockholmsavdelningen
Wistrand Advokatbyrå
Box 70393
107 24 STOCKHOLM

Marcus Palm
Södra avdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 1064
251 10 HELSINGBORG

Martin Pilotti
Stockholmsavdelningen
Andulf Advokat AB
Kungsgatan 8, 5tr
111 43 STOCKHOLM

Fredrik Reveman
Stockholmsavdelningen
Advokaterna Liman & Partners HB
Box 24224
104 51 STOCKHOLM

Hans Schedin
Stockholmsavdelningen
MAQS Law Firm Advokatbyrå AB
Box 7009
103 86 STOCKHOLM

Gustaf Sparrman
Stockholmsavdelningen
Linklaters Advokatbyrå AB
Box 7833
103 98 STOCKHOLM

Mattias Svensson
Södra avdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB
Box 4291
203 14 MALMÖ

Lars Svärd
Västra avdelningen
Juristfirman Svärd AB
Karl Gustavsgatan 1B
411 25  GÖTEBORG

Artur Swirtun
Utlandsavdelningen
Magnusson Advokatbyrå
Kancelaria Prawnicza
ul. Dobra 56/68
00-312 WARSZAWA

Patrik Westerlund
Stockholmsavdelningen
Advokaterna Arnstedt Holmberg Wiberg AB
Kungsgatan 29, 2 tr
111 56 STOCKHOLM

Utträdda ledamöter

Maria Aronsson, Uppsala per den 1 januari 2007
Mattias Bergman, Stockholm per den 31 december 2006
Therése Bruze, Göteborg per den 22 januari 2007
Mattias Carlquist, Stockholm per den 8 januari 2007
Sara Catoni, Stockholm per den 8 januari 2007
Gustaf Engstrand, Stockholm per den 8 januari 2007
Susanne Gosenius, Malmö per den 1 januari 2007
Emil Heijne, Stockholm per den 20 december 2006
Bertil Hellström, Gävle per den 1 januari 2007
Linda Hiljemark, Stockholm per den 16 januari 2007
Ulf af Klintberg, Stockholm per den 25 januari 2007
Fredrik Lanneborn, Stockholm per den 8 januari 2007
Christian Larsson, Göteborg per den 1 januari 2007
Carl Magnus Lundqvist, Stockholm per den 31 december 2006
Olle Malmström, Norberg per den 31 december 2006
Kjell Muschött, Sala per den 14 december 2006
Carl Hugo Parment, Stockholm per den 25 januari 2007
Gustaf af Petersens, Stockholm per den 31 december 2006
Magnus Pfannenstill, Lund per den 25 januari 2007
Niclas Prybil, Jönköping per den 24 december 2006
Bengt Sagnert, Malmö per den 1 februari 2007
Pontus Selderman, Falun per den 31 december 2006
Mikael Sernrot, Falkenberg per den 15 december 2006
Helena Sköldborg, Stockholm per den 1 januari 2007
Daniel Suneson, Stockholm per den 15 januari 2007
Sabine Söndergaard, Göteborg per den 31 december 2006
Anders Tordai, Stockholm per den 31 december 2006
Håkan Wikström, Sollentuna per den 31 december 2006
Ingrid Ågerup, Uppsala per den 31 december 2006

Avlidna ledamöter

Gunnar Brattne, Göteborg den 10 november 2006
Millert Carlsson, Stockholm den 7 december 2006
Magnus Ekström, Göteborg den 17 juni 2006
Nils Hellström, Östersund den 11 november 2006
Robert Kempff, Sala den 21 december 2006
Bengt Svegfors, Aneby den 12 januari 2007