Styrelsen för Sveriges advokatsamfund antog 57 nya ledamöter vid sitt sammanträde i dag den 21 april.

Maile Agerberg
Västra avdelningen
Advokaterna i Väst KB
Allégatan 49, vån. 1
503 37 Borås

Alexandra Alouch
Stockholmsavdelningen
Advokatbyrån Sörmdal AB
Järnagatan 6
151 72 Södertälje

Elin Andersson
Mellersta avdelningen
Advokatfirman Backman & Bergström AB
Box 257
732 24 Arboga

Ida Andersson
Södra avdelningen
Advokatfirman Lindahl KB
Studentgatan 6
211 38 Malmö

Emma Berg
Västra avdelningen
Fastighetsrätt Göteborg KB
Kronhusgatan 11
411 05 Göteborg

Joachim Bernström
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman NORDIA KB
Box 70389
107 24 Stockholm

Annelie Blomquist
Södra avdelningen
Advokataktiebolaget Jansson & Partners
Järnvägsgatan 6
261 32 Landskrona

Frederik Carldéhn
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Althin HB
Skeppsbron 28, 3 tr
111 30 Stockholm

Emil Ekberg
Södra avdelningen
Advokatfirman Ives AB
Lilla Strandgatan 19
261 29 Landskrona

Ellinor Engström
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Edelhjelm AB
Karlavägen 86
115 22 Stockholm

Erik Fjäll
Norra avdelningen
Advokatfirman Abersten i Hudiksvall AB
Sjötullsgatan 16
824 55 Hudiksvall

Mattias Forsberg
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Cederquist KB
Box 1670
111 96 Stockholm

Jacob Giesecke
Stockholmsavdelningen
Roschier Advokatbyrå AB
Box 7358
103 90 Stockholm

Valter Gran
Stockholmsavdelningen
Ström Advokatbyrå KB
Kungsgatan 30
111 35 Stockholm

Andreas Hallbeck
Stockholmsavdelningen
Roschier Advokatbyrå AB
Box 7358
103 90 Stockholm

Nathalie Hedén
Västra avdelningen
Advokaterna A4 KB
Älvgatan 16
531 31 Lidköping

Sara Heikfolk
Stockholmsavdelningen
Hannes Snellman Advokatbyrå AB
Box 7801
103 96 Stockholm

Elisabet Heimer
Stockholmsavdelningen
Cirio Advokatbyrå AB
Box 3294
103 65 Stockholm

Charlotte Helsing
Västra avdelningen
Wesslau Söderqvist Advokatbyrå Väst HB
Magasinsgatan 18 A
411 18 Göteborg

Anna Hildingsson
Västra avdelningen
Setterwalls Advokatbyrå AB
Box 11235
404 25 Göteborg

Lukas Holmberg
Stockholmsavdelningen
Bird & Bird Advokat KB
Box 7714
103 95 Stockholm

Malin Hurtig
Västra avdelningen
MAQS Advokatbyrå AB
Box 11918
404 39 Göteborg

Ingemar Jeanlo
Östra avdelningen
Juristfirman Winblad & Jeanlo AB
Seglarvägen 6
593 44 Västervik

Ann-Sofie Järpmyr
Västra avdelningen
Rosengrens Advokatbyrå i Göteborg AB
Box 2523
403 17 Göteborg

Martina Kallenberg
Södra avdelningen
Juristbyrån Martina Kallenberg AB
Östergatan 6
235 33 Vellinge

Elias Karlsson
Södra avdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB
Box 4291
203 14 Malmö

Mikael Linton-Wahlgren
Södra avdelningen
Advokatfirman Lindmark Welinder AB
Kungsgatan 2 C
223 50 Lund

Felicia Lundgren
Västra avdelningen
Advokatfirman Delphi i Göteborg KB
Östra Hamngatan 29
411 10 Göteborg

Amanda Lundmark
Stockholmsavdelningen
Lindskog Malmström Advokatbyrå KB
Box 27707
115 91 Stockholm

Anna-Therese Melén
Södra avdelningen
Nerle Jonsson Lindeblad Advokatbyrå AB
Drottninggatan 62
252 21 Helsingborg

Katja Melkemichel
Stockholmsavdelningen
Advokatbyrå LexSeven AB
Dalgatan 12
151 33 Södertälje

Alen Mizimovic
Stockholmsavdelningen
Hansson Grönvall Alnemark HGA Advokatbyrå AB
Box 8004
104 20 Stockholm

Alma Muftic
Mellersta avdelningen
Advokathuset Actus AB
Fabriksgatan 8
702 10 Örebro

Azar Nikbakht
Stockholmsavdelningen
Kallus Advokatbyrå AB
Polhemsgatan 20 B
112 36 Stockholm

Petter Norberg
Västra avdelningen
Fastighetsrätt Göteborg KB
Kronhusgatan 11
411 05 Göteborg

Erik Nylander
Västra avdelningen
Advokatfirman Delphi i Göteborg KB
Östra Hamngatan 29
411 10 Göteborg

Sara Li Olovsson
Stockholmsavdelningen
Sara Li Olovsson AB
Svampvägen 129
122 63 Enskede

Pourab Paul
Utlandsavdelningen
Clifford Chance LLP
10 Upper Bank Street
London
E14 5JJ
Storbritannien

Nelly Rasmussen Sjöstedt
Östra avdelningen
AdvokatFirman Kronan HB
Box 18
391 20 Kalmar

Fredrik Rudén
Stockholmsavdelningen
Endsjö Advokatfirma AB
Skeppsbron 30, 1 tr.
111 30 Stockholm

Harry Schüssler
Mellersta avdelningen
Particip Aktiebolag
Drottninggatan 6 A
753 10 Uppsala

Jian Shafie
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Helios AB
Garvargatan 5
112 21 Stockholm

Erik Sollenberg
Stockholmsavdelningen
Bokwall Rislund Advokatbyrå KB
Skeppsbron 32
111 30 Stockholm

Louise Sundström
Västra avdelningen
Advokatfirman Delphi i Göteborg KB
Östra Hamngatan 29
411 10 Göteborg

Beatrice Suomela
Stockholmsavdelningen
Osborne Clarke Advokatfirma AB
Norrlandsgatan 16
111 43 Stockholm

Jeanette Swedén
Stockholmsavdelningen
Advokaterna i Väst KB
Allégatan 49, vån. 1
503 37 Borås

Khaled Talayhan
Stockholmsavdelningen
Hannes Snellman Advokatbyrå AB
Box 7801
103 96 Stockholm

Jennifer Terry
Stockholmsavdelningen
Skierfe Advokatfirma KB
Biblioteksgatan 11
111 46 Stockholm

Anton Walfridsson
Södra avdelningen
Fredersen Advokatbyrå AB
Turning Torso
211 15 Malmö

Lucas Wiberg
Mellersta avdelningen
Advokathuset Actus AB
Sturegatan 9 A
722 13 Västerås

Erik Vikström
Mellersta avdelningen
Advokatfirman Lindahl KB
Box 1203
751 42 Uppsala

Isidor Vistedt
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Viktor Banke AB
Skeppsbron 26
111 30 Stockholm

Hanna Vult von Steyern
Södra avdelningen
MAQS Advokatbyrå KB
Box 226
201 22 Malmö

Henrik Wållgren
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Cederquist KB
Box 1670
111 96 Stockholm

Bijan Yousefi
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Två Lejon KB
Karlavägen 55
114 49 Stockholm

Thommy Södergård Åkesson
Stockholmsavdelningen
Endsjö Advokatfirma AB
Skeppsbron 30, 1 tr.
111 30 Stockholm

Thorbjörn Öström
Stockholmsavdelningen
Advokatbyrån Bratt Feinsilber Harling AB
Box 24164
104 51 Stockholm

Utträdda ledamöter

Jack Bengtsson, Malmö per den 27 mars 2022

Per Berglöf, Stockholm per den 1 april 2022

Johan Blomqvist, Stockholm, per den 19 april 2022

Alicia Ehn, Stockholm, per den 9 april 2022

Eric Elander Duque, Norrköping, per den 28 februari 2022

Marcus Eriksson, Södertälje, per den 27 mars 2022

David Gräslund, Stockholm, per den 1 april 2022

Eleonor Kjellén, Karlskrona, per den 2 april 2022

Alex Källberg, Malmö, per den 2 april 2022

Linnéa Lindahl, Stockholm, per den 11 april 2022

Lars Lindbäck, Stockholm, per den 1 april 2022

Alexandra Linusson, Stockholm, per den 7 april 2022

Annelie Nordgren, Örebro, per den 1 april 2022

Joanna Romgard, Stockholm, per den 30 mars 2022

Sarah Saajakari, Göteborg, per den 21 april 2022

Charlotte Schåltz, Stockholm, per den 1 april 2022

Siri Swedborg, Malmö, per den 9 april 2022

Sabine Söndergaard, Göteborg, per den 20 mars 2022

Carl-Johan Tornvall, Stockholm, per den 20 april 2022

Sara Wahlgren, Stockholm, per den 19 april 2022

Johan Wennhag, Falun, per den 31 mars 2022

Upphävning av EU-registrering

Victor Åberg, Stockholm, per den 1 april 2022

Avlidna ledamöter

Johan Carlsson, Stockholm, den 24 mars 2022

Bertil Fahlström, Båstad, den 17 mars 2022

Tord Krokström, Hudiksvall, den 5 april 2022

Peter Lindblom, Stockholm, den 3 april 2022