Styrelsen för Sveriges advokatsamfund antog 54 nya ledamöter vid sitt sammanträde i dag den 29 augusti.

Aksel Ahlqvist
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Hammarskiöld & Co AB
Box 2278
103 17 Stockholm

Anna Alriksson
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 1703
111 87 Stockholm

Nick Andersson
Södra avdelningen
Advokatfirman Linge AB
Kungshuset, Landbrogatan 7
371 34 Karlskrona

Karianne Bjørnes
Västra avdelningen
Advokatfirman Kontio AB
Sven Hultins gata 9 C
412 58 Göteborg

Adam Blücher Lagerström
Stockholmsavdelningen
Hansen Advokatbyrå KB
Hovslagargatan 5 B, 2 tr
111 48 Stockholm

Tobias Carlsson
Södra avdelningen
Advokatfirman Lindahl KB
Studentgatan 6
211 38 Malmö

Emelie Colling
Västra avdelningen
Advokatfirman Treschow & Partner AB
Götabergsgatan 28 A
411 34 Göteborg

Malin Edmar
Stockholmsavdelningen
EdmarLaw AB
Radiovägen 10
181 55 Lidingö

Georgios Eleftheriadis
Stockholmsavdelningen
Hellström Advokatbyrå KB
Box 7305
103 90 Stockholm

Elias Ercin
Västra avdelningen
Advokatfirman Victor KB
Box 2119
403 12 Göteborg

Sara Eriksson
Södra avdelningen
Setterwalls Advokatbyrå AB
Box 4501
203 20 Malmö

Daniel Falk
Norra avdelningen
Ahlgrens Advokatbyrå HB
Skeppargatan 23
931 29 Skellefteå

Ellen Frisk
Södra avdelningen
Advokatfirman Lindahl KB
Studentgatan 6
211 38 Malmö

Marcus Grudén
Stockholmsavdelningen
Advokatlaget AB
Box 45432
104 31 Stockholm

Anna Hagelberg
Västra avdelningen
Foyen Advokatfirma KB
Stora Nygatan 33
411 08 Göteborg

Carolin Hammar
Södra avdelningen
Advokatfirman Delphi i Malmö AB
Nordenskiöldsgatan 11 A
211 19 Malmö

Patrik Hansson
Stockholmsavdelningen
Kriström Advokatbyrå KB
Box 7184
103 88 Stockholm

Elinor Skarby Hay
Stockholmsavdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB
Box 1711
111 87 Stockholm

Sophie Hellman
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Fylgia KB
Box 55555
102 04 Stockholm

Karl-Johan Holmér
Stockholmsavdelningen
Wistrand Advokatbyrå Stockholm KB
Box 7543
103 93 Stockholm

Camilla Högye
Stockholmsavdelningen
Advokatbyrån Familj & Försvar Sverige AB
Box 5855
102 40 Stockholm

Johan Isaksson
Stockholmsavdelningen
Brick Advokat AB
Hamngatan 27
111 47 Stockholm

Amanda Gustafsson Johansson
Södra avdelningen
Adacta Advokatbyrå AB
Kalendegatan 7
211 35 Malmö

Jonathan Johansson
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Kane AB
Nybrogatan 11
114 39 Stockholm

Lina Jonsson
Stockholmsavdelningen
Lindskog Malmström Advokatbyrå KB
Box 27707
115 91 Stockholm

Miran Kakaee
Västra avdelningen
Fridh Advokatbyrå KB
Slussplatsen 1
411 06 Göteborg

Victoria Kedner
Västra avdelningen
Advokatfirman Morris AB
Vallgatan 30
411 16 Göteborg

Arthur Klintred
Stockholmsavdelningen
Linklaters Advokatbyrå AB
Box 7833
103 98 Stockholm

Sofia Knape
Västra avdelningen
MundeAhlberg Advokatbyrå KB
Kronhusgatan 7
411 05 Göteborg

Emelie Kristensen
Västra avdelningen
Advokaterna Melin & Fagerberg i Göteborg AB
Packhusplatsen 3
411 13 Göteborg

Karl-Staffan Lang
Västra avdelningen
Advokatfirman Kjällgren AB
Södra Hamngatan 2
452 30 Strömstad

Emil Lindahl
Stockholmsavdelningen
AG Advokat KB
Box 3124
103 62 Stockholm

Jesper Linder
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Fylgia KB
Box 55555
102 04 Stockholm

Camilla Maartmann
Stockholmsavdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB
Box 1711
111 87 Stockholm

Sebastian Massaro
Stockholmsavdelningen
Skierfe Advokatfirma KB
Biblioteksgatan 11
111 46 Stockholm

Per Matson
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Titov & Partners KB
Humlegårdsgatan 20
114 46 Stockholm

Amanda Nilsson
Stockholmsavdelningen
AG Advokat KB
Box 3124
103 62 Stockholm

Mattias Nilsson
Stockholmsavdelningen
Mattias Nilsson Juridik
Rådmansgatan 56, 6 tr
113 59 Stockholm

Johan Olsson
Stockholmsavdelningen
Kilpatrick Townsend & Stockton Advokat KB
Box 5421
114 84 Stockholm

Sebastian Petersen
Stockholmsavdelningen
Wistrand Advokatbyrå Stockholm KB
Box 7543
103 93 Stockholm

Ellen Pettersson
Stockholmsavdelningen
Roschier Advokatbyrå AB
Box 7358
103 90 Stockholm

Ida Sandell
Stockholmsavdelningen
Kaliber Advokatbyrå Jens Liif AB
Tegnérgatan 37
111 61 Stockholm

Christoffer Sommar
Stockholmsavdelningen
Försvarsadvokaterna Stockholm HB
Box 12107
102 23 Stockholm

André Ståhl
Mellersta avdelningen
Wallin Advokatbyrå AB
Svartbäcksgatan 1 B
753 20 Uppsala

Therese Tidesten
Stockholmsavdelningen
Försvarsadvokaterna Stockholm HB
Box 12107
102 23 Stockholm

Dennis Tieu
Stockholmsavdelningen
Juristhuset-Lawhouse Advokatfirman Sjöström AB
Box 2106
103 13 Stockholm

Romil Varli
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman George Yanko AB
Storgatan 1
151 72 Södertälje

Elin Wennberg
Norra avdelningen
Advokatbyrån Kaiding Kommanditbolag
Box 112
971 04 Luleå

Jonas Wester
Södra avdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB
Box 4291
203 14 Malmö

Amanda Wibom
Stockholmsavdelningen
Atlas Advokater KB
Södra Agnegatan 29
112 29 Stockholm

Christofer Wilpart
Västra avdelningen
Wistrand Advokatbyrå Göteborg KB
Box 11920
404 39 Göteborg

Liza Yandam
Stockholmsavdelningen
Wega Advokater AB
Fleminggatan 75
112 33 Stockholm

Henrik Ärnlöv
Västra avdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB
Box 2235
403 14 Göteborg

Carl Östlund
Stockholmsavdelningen
Törngren Magnell & Partners Advokatfirma KB
Jakobs torg 3
111 52 Stockholm

Utträdda ledamöter

Johanna Annerback, Göteborg, per den 14 augusti 2023

Bengt Arnerius, Roquebrune-Cap-Martin, Frankrike, per den 1 januari 2023

Oskari Avela, Stockholm, per den 8 juli 2023

Stefan Barandth, Örebro, per den 19 juni 2023

Ludvig Berglönn, Stockholm, per den 21 augusti 2023

Christer Brantheim, Stockholm, per den 4 juli 2023

Miran Crnalic, Södertälje, per den 28 juli 2023

Olivia Cromwell, Göteborg, per den 30 juni 2023

Magnus Dahlgren, Stockholm, per den 1 augusti 2023

Vincent Edberg, Stockholm, per den 30 juni 2023

Nils Eilertz, Mora, per den 21 augusti 2023

Anders Eriksson, Sundsvall, per den 28 augusti 2023

Filip Eriksson, Göteborg, per den 14 augusti 2023

Per Gellström, Ystad, per den 30 juni 2023

Cecilia Hagman, Göteborg, per den 14 augusti 2023

Nicolina Hallerby, Stockholm, per den 30 juni 2023

Jonas Holm, Stockholm, per den 9 augusti 2023

Stig-Arne Holmgren, Malmö, per den 31 december 2022

Kristina Holmqvist, Göteborg, per den 20 juli 2023

Thomas Håkansson, Malmö, per den 31 juli 2023

Tommy Högh, Helsingborg, per den 1 augusti 2023

Erik Jagbrant, Malmö, per den 24 juni 2023

Hampus Johansson, Umeå, per den 27 augusti 2023

Mattias Karlsson, Malmö, per den 11 augusti 2023

Rikard Lemming, Stockholm, per den 30 juni 2023

James Marriott, Stockholm, per den 2 augusti 2023

Anna Nordfors, Stockholm, per den 29 augusti 2023

Rasmus Perdahl, Stockholm, per den 16 juni 2023

Amanda Persson, Göteborg, per den 31 juli 2023

Rasmus Ringström, Stockholm, per den 20 augusti 2023

Filip Rydell, Karlskrona, per den 11 augusti 2023

Seyran Sahin, Stockholm, per den 25 augusti 2023

Bertil Schultz, Örebro, per den 1 juli 2023

Elsa Segerros, Stockholm, per den 29 augusti 2023

Aron Skogman, Malmö, per den 1 juli 2023

Erik Sollenberg, Stockholm, per den 7 juli 2023

Robert Ström, Stockholm, per den 1 juli 2023

Per-Olof Söderberg, Stockholm, per den 26 juni 2023

Kajsa Torp, Hägersten, per den 25 augusti 2023

Julia Trevena, Borås, per den 7 augusti 2023

Marcus Utterström, Malmö, per den 31 juli 2023

Louise Katsler Waas, Göteborg, per den 31 juli 2023

Johan Wahlbom, Stockholm, per den 31 juli 2023

Ellinor Wargenbrant, Stockholm, per den 18 augusti 2023

Berndt Westerlund, Täby, per den 1 juli 2023

Malin Wållgren, Stockholm, per den 1 maj 2023

Alex Johansson Ydsti, Stockholm, per den 7 augusti 2023

Upphävande av EU-registrering

Alexander Stenning, Stockholm, per den 30 juni 2023

Avlidna ledamöter

Stig Agestam, Kalmar, den 13 augusti 2023

Bertil Dahl, Norrköping, den 16 juni 2023

Göran Helmer, Stockholm, den 14 juni 2023

Benneth Johansson, Täby, den 16 augusti 2023

Jürgen Koch, Täby, den 14 januari 2022

Bengt Ljungqvist, Båstad, den 15 augusti 2023

Tom Ålhed, Stockholm, den 20 augusti 2023