Juridiska Biblioteket Hilda SHRA Menu Search Question Bubble User tie User Coin warning Check Close angle-up angle-down Twitter Facebook linkedin Document hand with heart paragraph

72 nya advokater

Nya ledamöter den 28 augusti.

Vid sitt sammanträde den 28 augusti antog Sveriges advokatsamfunds styrelse 72 nya ledamöter av Advokatsamfundet.

Helena Abelsson
Östra avdelningen
Advokatfirman Delphi i Östergötland AB
Box 465
581 05 Linköping

Daniela Gamboa Aguayo
Mellersta avdelningen
Advokatbolaget Wallin & Söderberg AB
Dragarbrunnsgatan 44, 5 tr
753 20 Uppsala

Erik Andreasson
Stockholmsavdelningen
Advokatfirma DLA Nordic KB
Box 7315
103 90 Stockholm

Filip Backe
Norra avdelningen
Kiruna Advokatbyrå
Box 22
981 21 Kiruna

Nike Berlin
Stockholmsavdelningen
Hamilton Advokatbyrå KB
Box 715
101 33 Stockholm

Carl Brodén
Stockholmsavdelningen
Roschier Advokatbyrå AB
Box 7358
103 90 Stockholm

Charlotta Cederberg
Västra avdelningen
Gärde Wesslau Advokatbyrå AB
Kungstorget 2
411 17 Göteborg

Byron Törnström Demetriou
Västra avdelningen
Advokaterna Hurtig & Partners AB
Stampgatan 20
411 01 Göteborg

Peter Dickmark
Stockholmsavdelningen
Kriström Advokatbyrå KB
Box 7184
103 88 Stockholm

Tina Edh
Mellersta avdelningen
Ahlford Advokatbyrå AB
Box 1111
751 41 Uppsala

Karolin Ekström
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 1703
111 87 Stockholm

Tony Eliasson
Stockholmsavdelningen
Din Advokat Senkul AB
Västerlånggatan 27
111 29 Stockholm

Niklas Elofsson
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 1703
111 87 Stockholm

Andréa Eriksson
Stockholmsavdelningen
Advokat Maarit Eriksson AB
Valhallavägen 124
114 41 Stockholm

Mathias Eriksson
Stockholmsavdelningen
C J Advokatbyrå AB
Cardellgatan 1
114 36 Stockholm

Johan Andersson Fjellström
Stockholmsavdelningen
Wistrand Advokatbyrå
Box 7543
103 93 Stockholm

Carl Fläring
Stockholmsavdelningen
Foyen Advokatfirma AB
Box 7229
103 89 Stockholm

Eva Forsberg
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Nordia KB
Box 70389
107 24 Stockholm

Fredrik Granström
Stockholmsavdelningen
Hansen Advokatbyrå KB
Hovslagargatan 5 B, 2 tr
111 48 Stockholm

Matilda Gustafsson
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 1703
111 87 Stockholm

Niklas Gyllentrost
Stockholmsavdelningen
Andersson Gustafsson Advokatbyrå KB
Box 3124
103 62 Stockholm

Katarina Bohm Hallkvist
Stockholmsavdelningen
Eris Law AB
Regeringsgatan 82
111 39 Stockholm

Andrea Hamrin
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Cederquist KB
Box 1670
111 96 Stockholm

Joakim Hedström
Stockholmsavdelningen
Advokatfirma DLA Nordic KB
Box 7315
103 90 Stockholm

Benjamin Helldén-Hegelund
Stockholmsavdelningen
Linklaters Advokatbyrå AB
Box 7833
103 98 Stockholm

Ann-Sophie Hesser
Stockholmsavdelningen
Apriori Advokatbyrå AB
Nybrogatan 7
114 34 Stockholm

Mathias Hjertén
Västra avdelningen
Ahlqvist & Partner Advokatbyrå AB
Kungsportsavenyn 18
411 36 Göteborg

Oskar Hjärpe
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Cederquist KB
Box 1670
111 96 Stockholm

Kristian Hugmark
Utlandsavdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Rue de la Loi 23
BE-1040 Bruxelles
Belgien

Paola Huldtgren
Stockholmsavdelningen
Advokatbolaget Wallin & Söderberg AB
Turebergstorg 1
191 47 Sollentuna

Linda Karlsson
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Cederquist KB
Box 1670
111 96 Stockholm

Marcus Karner
Stockholmsavdelningen
Innerstans Advokatbyrå Kommanditbolag
Box 7430
103 91 Stockholm

Isabella Kim
Stockholmsavdelningen
Edwall Insulander Lindh & Lyckman Advokatbyrå KB
Nybrogatan 7
114 34 Stockholm

Nicolina Kindblom
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 1703
111 87 Stockholm

Ida Kjos
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Oebergs AB
Sveavägen 17, 18 tr
111 57 Stockholm

Lotta Knapp
Södra avdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 1064
251 10 Helsingborg

Rebecka Krönmark
Stockholmsavdelningen
White & Case Advokataktiebolag
Box 5573
114 85 Stockholm

Anna Larsson
Västra avdelningen
Advokatfirman Kennedy & Eriksson AB
Box 5260
402 25 Göteborg

Martin Larsson
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Salomonsson & Jovicic AB
Kungsholmstorg 16, 4 tr
112 21 Stockholm

Johan Lidén
Västra avdelningen
Gärde Wesslau Advokatbyrå AB
Kungstorget 2
411 17 Göteborg

Johan Lind
Stockholmsavdelningen
Setterwalls Advokatbyrå AB
Box 1050
101 39 Stockholm

Håkan Lindblom
Mellersta avdelningen
Advokatbyrån BHA AB
Olaigatan 2
703 61 Örebro

Björn Linder
Norra avdelningen
Kiruna Advokatbyrå
Box 22
981 21 Kiruna

Johan Lindgren
Stockholmsavdelningen
Kilpatrick Townsend & Stockton Advokat KB
Box 5421
114 84 Stockholm

Anna Lundberg
Västra avdelningen
Advokatfirman Kennedy & Eriksson AB
Box 5260
402 25 Göteborg

Peter Lundin
Västra avdelningen
Wistrand Advokatbyrå
Box 11920
404 39 Göteborg

Sanna Lundqvist
Stockholmsavdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB
Box 1711
111 87 Stockholm

Joakim Lyckman
Stockholmsavdelningen
Edwall Insulander Lindh & Lyckman Advokatbyrå KB
Nybrogatan 7
114 34 Stockholm

Stina Magnusson
Stockholmsavdelningen
Ramberg Advokater AB
Box 7531
103 93 Stockholm

Pernilla Norberg
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman NOVA AB
Box 55996
102 16 Stockholm

Ulrika Norlin
Stockholmsavdelningen
Hestra Advokatbyrå AB
Box 70355
107 24 Stockholm

Katja Ober
Södra avdelningen
Advokatfirman Engström & Co AB
Kansligatan 1
211 22 Malmö

Mahsa Pakfetrat
Stockholmsavdelningen
Andersson Gustafsson Advokatbyrå KB
Box 3124
103 62 Stockholm

Per Prené
Södra avdelningen
Centrumadvokaterna Syd AB
Östra Storgatan 34
293 34 Olofström

Erik Hägnefors Sander
Stockholmsavdelningen
Advokaterna Liman & Partners AB
Box 24224
104 51 Stockholm

Anna Sardh
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Steinmann AB
Box 5220
102 45 Stockholm

Karin Schurmann
Stockholmsavdelningen
Kompass Advokat AB
Fannydalsplatån 12
131 41 Nacka

Ann-Sofie Sickling
Stockholmsavdelningen
Andersson Gustafsson Advokatbyrå KB
Box 3124
103 62 Stockholm

Måns Sjöstrand
Stockholmsavdelningen
von Lode advokat ab
Box 47229
100 74 Stockholm

Charlotta Skogsberg
Stockholmsavdelningen
Advokatbyrån NK AB
Box 7109
103 87 Stockholm

Canela Skyfacos
Södra avdelningen
Advokatbyrån Limhamnsjuristen AB
Övägen 8 A, 4 tr
216 42 Limhamn

Robert Starck
Västra avdelningen
Advokatfirman Morris AB
Norra Hamngatan 18
411 06 Göteborg

Christoffer Stavenow
Stockholmsavdelningen
Christoffer Stavenow AB
Skeppsbron 40
111 30 Stockholm

Linda Stenborn
Stockholmsavdelningen
Roschier Advokatbyrå AB
Box 7358
103 90 Stockholm

Mina Svärd
Stockholmsavdelningen
Mina Jurister Sverige AB
Bondegatan 73
116 34 Stockholm

Maja Marianne Touma
Stockholmsavdelningen
Advokatbyrån Hellgren Linander KB
Box 24053
104 50 Stockholm

Sait Umdi
Södra avdelningen
Cityadvokaterna i Malmö HB
Rundelen 3
211 36 Malmö

Richard Wachtmeister
Stockholmsavdelningen
Advokatfirma DLA Nordic KB
Box 7315
103 90 Stockholm

Michaela Wallér
Stockholmsavdelningen
Roschier Advokatbyrå AB
Box 7358
103 90 Stockholm

Mattias Widlund
Stockholmsavdelningen
Skarp Stockholm Advokatbyrå AB
Box 7467
103 92 Stockholm

Johan Zeidler
Stockholmsavdelningen
Hannes Snellman Advokatbyrå AB
Box 7801
103 96 Stockholm

Julia Öhman
Stockholmsavdelningen
von Lode advokat ab
Box 47229
100 74 Stockholm

Utträdda ledamöter

Elin Andersen, Malmö, per den 8 juni 2015

Björn Rundblom Andersson, Stockholm, per den 24 juni 2015

Kristin Bernhardtson, Stockholm, per den 5 augusti 2015

Daniel Björklund, Stockholm, per den 17 augusti 2015

Mikael Björkman, Stockholm, per den 1 augusti 2015

Kajsa Blomgren, Stockholm, per den 28 augusti 2015

Annelie Brandell, Lidköping, per den 21 juli 2015

Marie Brommesson, Stockholm, per den 17 juni 2015

Maria Bruder, Stockholm, per den 9 augusti 2015

Kamilla Burman, Stockholm, per den 1 juli 2015

Torsten Bäckstrand, Katthammarsvik, per den 30 juni 2015

Susanne Bärlin, Frankfurt am Main, per den 1 januari 2015

Lisa Swanson Carlström, Stockholm, per den 30 juni 2015

Leif Dahlkvist, Kävlinge, per den 10 juli 2015

Kristina Geers, Trollhättan, per den 17 augusti 2015

Sofia Graflund, Stockholm, per den 31 maj 2015

Pia Grönquist, Göteborg, per den 31 juli 2015

Sofia Gunnarsson, Stockholm, per den 12 juni 2015

Patricia Helanow, Stockholm, per den 31 juli 2015

Nasrin Iranfar, Stockholm, per den 7 juni 2015

Daniel Jilkén, Stockholm, per den 30 juni 2015

Filippa Järkås, Göteborg, per den 24 augusti 2015

Thomas Kosmidis, Göteborg, per den 9 augusti 2015

Katarina Kuuskoski, Stockholm, per den 18 augusti 2015

Carl Levin, Stockholm, per den 14 augusti 2015

Josefin Mallmin, Stockholm, per den 10 augusti 2015

Hanna Marklund, Stockholm, per den 28 juli 2015

Åsa Nelhans, Stockholm, per den 16 augusti 2015

Ylva Nykvist, Stockholm, per den 1 augusti 2015

Sigvard Orander, Lidingö, per den 1 juli 2015

Jenny Palmberg, Göteborg, per den 1 augusti 2015

Henrik Rosenqvist, Stockholm, per den 24 augusti 2015

Peter von Salomé, Stockholm, per den 5 juni 2015

Katrin Salwén, Stockholm, per den 16 augusti 2015

Anna Schildknecht, Stockholm, per den 18 augusti 2015

Sam Seddigh, Stockholm, per den 21 juni 2015

Shamim Sharifinassab, Stockholm, per den 14 augusti 2015

Nina Strandnäs, Stockholm, per den 10 juli 2015

Marcus Ström, Gällivare, per den 19 augusti 2015

Maria Svedenström, Stockholm, per den 6 juli 2015

Magnus Toftgård, Stockholm, per den 21 augusti 2015

Johan Örneblad, London, per den 1 augusti 2015

Avlidna ledamöter

Lena von Finckenhagen, Clairac, Frankrike, den 18 juli 2014

Olle Hillström, Östersund, den 24 februari 2015

Hans Mjöberg, Floda, den 21 april 2015

Carl-Owe Söderén, Djursholm, den 5 juli 2015