Juridiska Biblioteket Hilda SHRA Menu Search Question Bubble User tie User Coin warning Check Close angle-up angle-down Twitter Facebook linkedin Document hand with heart paragraph

54 nya advokater

Nya ledamöter den 30 januari.

Advokatsamfundets styrelse antog 54 nya ledamöter vid sammanträdet den 30 januari.

Cathrine Abadji
Södra avdelningen
Advokatfirman Lindahl KB
Studentgatan 6
211 38 Malmö

Lisa Almgren
Östra avdelningen
Advokatfirman Glimstedt Växjö AB
Box 124
351 04 Växjö

Björn Rundblom Andersson
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Lindahl KB
Box 1065
101 39 Stockholm

Nina Bennet
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Johan Christianson AB
Norrlandsgatan 18
111 43 Stockholm

Martin Bjurenlind
Mellersta avdelningen
Ahlford Advokatbyrå AB
Box 1111
751 41 Uppsala

Rasmus Björkman Collin
Västra avdelningen
Crusner Advokatbyrå AB
Allégatan 20
503 32 Borås

Caroline Davidsson
Stockholmsavdelningen
Advokatfirma DLA Nordic KB
Box 7315
103 90 Stockholm

Richard Edström
Stockholmsavdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB
Box 1711
111 87 Stockholm

Anna Ekvall
Stockholmsavdelningen
Juristhuset-Lawhouse Advokatfirman Sjöström AB
Box 2106
103 13 Stockholm

Jenny Eliasson
Södra avdelningen
Advokatfirman Lindahl KB
Studentgatan 6
211 38 Malmö

Maria Fahlcrantz
Stockholmsavdelningen
Andersson Gustafsson Advokatbyrå KB
Box 3124
103 62 Stockholm

Johan Forsling
Stockholmsavdelningen
Advokatfirma DLA Nordic KB
Box 7315
103 90 Stockholm

Johan Furberg
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Westermark Anjou AB
Box 16030
103 21 Stockholm

Lisa Gabrielsson
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Westermark Anjou AB
Box 16030
103 21 Stockholm

Pamela Hansson
Stockholmsavdelningen
Kastell Advokatbyrå AB
Box 7169
103 88 Stockholm

Payam Hatami
Västra avdelningen
Advokaterna Hurtig & Partners AB
Stampgatan 20
411 01 Göteborg

Philip Heilbrunn
Stockholmsavdelningen
MAQS Advokatbyrå Stockholm AB
Box 7009
103 86 Stockholm

Ida Hellner
Södra avdelningen
Advokatfirman Heijne AB
Stortorget 9
252 20 Helsingborg

Maria Holmberg
Östra avdelningen
Ponténs Advokatbyrå AB
Rademachergatan 17
632 20 Eskilstuna

Johan Jernryd
Västra avdelningen
Crusner Advokatbyrå AB
Allégatan 20
503 32 Borås

Georg Jonsson
Stockholmsavdelningen
Ashurst Advokatbyrå AB
Box 7124
103 87 Stockholm

Annika Melin Koeppel
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Lorenius & Partners AB
Biblioteksgatan 29, plan 7
114 35 Stockholm

Jens Kullander
Stockholmsavdelningen
G Grönberg Advokatbyrå AB
Box 7418
103 91 Stockholm

Anders Larsson
Västra avdelningen
Göteborgs Advokatbyrå AB
Box 11145
404 23 Göteborg

Björn Lind
Östra avdelningen
Gärde Wesslau Advokatbyrå i Jönköping HB
Box 684
551 19 Jönköping

Jonas Lindskog
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Cederquist KB
Box 1670
111 96 Stockholm

Jens Malmqvist
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Lindahl KB
Box 1065
101 39 Stockholm

Janette Olofsdotter Nielsen
Västra avdelningen
Waldenberg Melin Advokatbyrå
Götabergsgatan 20
411 34 Göteborg

Florence Nilsson
Mellersta avdelningen
Advokatfirman Frenander AB
Kungsgatan 1
702 11 Örebro

Henrik Olofsson
Östra avdelningen
Rosholm Dell Advokatbyrå AB
Norra Järnvägsgatan 12
352 30 Växjö

Anwar Osman
Stockholmsavdelningen
Fria Advokater KB
Box 12706
112 94 Stockholm

Peter Ottosson
Stockholmsavdelningen
von Lode advokat ab
Box 47229
100 74 Stockholm

Saman Paknejad
Stockholmsavdelningen
Advokaterna Hurtig & Partners AB
Kungsgatan 62
111 22 Stockholm

Polina Permyakova
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Delphi KB
Box 1432
111 84 Stockholm

Christian Reineby
Stockholmsavdelningen
White & Case Advokataktiebolag
Box 5573
114 85 Stockholm

Peter von Salomé
Stockholmsavdelningen
Mannheimer Swarting Advokatbyrå AB
Box 1711
111 87 Stockholm

Anders Sannervik
Stockholmsavdelningen
Audere Advokatbyrå AB
Kungsgatan 54
111 35 Stockholm

Julia Skoog
Stockholmsavdelningen
Skierfe Advokatfirma AB
Kungsträdgårdsgatan 16
111 47 Stockholm

Sofie Strömberg
Stockholmsavdelningen
Wistrand Advokatbyrå
Box 7543
103 93 Stockholm

Erik Sundgren
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Lindahl KB
Box 1065
101 39 Stockholm

Elsa Svalsten
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Falk, Sjöberg & Partners AB
Box 3206
103 64 Stockholm

Patrik Svensson
Östra avdelningen
AdvokatFirman Kronan HB
Box 18
391 20 Kalmar

Gustav Sälgström
Stockholmsavdelningen
Magnusson Advokatbyrå
Box 7413
103 91 Stockholm

Robin Söder
Stockholmsavdelningen
Försvarsadvokaterna Stockholm HB
Box 12107
102 23 Stockholm

Jens Söderlund
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Lindahl KB
Box 1065
101 39 Stockholm

Thomas Söderqvist
Stockholmsavdelningen
Kriström Advokatbyrå KB
Box 7184
103 88 Stockholm

Fredrik Thor
Stockholmsavdelningen
Wistrand Advokatbyrå
Box 7543
103 93 Stockholm

Carolina Walther
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 1703
111 87 Stockholm

Hanna Walukiewicz
Stockholmsavdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB
Box 1711
111 87 Stockholm

Helena Wanhainen
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 1703
111 87 Stockholm

Mats Vannefjord
Mellersta avdelningen
Advokatfirman Landerdahl AB
Hantverkargatan 2 B
722 12 Västerås

Håkan Weberyd
Stockholmsavdelningen
Optimus Advokatbyrå AB
Sveavägen 17
111 57 Stockholm

Sofie Willgottson
Södra avdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB
Box 4291
203 14 Malmö

Sara Zachrisson
Stockholmsavdelningen
Gernandt & Danielsson Advokatbyrå KB
Box 5747
114 87 Stockholm

Utträdda ledamöter

Petter Alberts, Stockholm, per den 9 januari 2015

Paul Al-Windi, Stockholm, per den 30 januari 2015

Marie Andersson, Stockholm, per den 31 december 2014

Anna Berntson, Stockholm, per den 28 november 2014

Helene Widlund Borryd, Kista, per den 30 december 2014

Hanna Börjesson, Göteborg, per den 31 december 2014

Lukas Dalén, Stockholm, per den 31 december 2014

Josefin Elf, Stockholm, per den 31 december 2014  

Elisabeth Elvingsson, Stockholm, per den 18 december 2014

John Engholm, Uppsala, per den 31 december 2014

Charlotta Fock, Stockholm, per den 31 december 2014

Marie Gerrevall, Växjö, per den 31 december 2014  

Karl-Gustav Gripenvik, Stockholm, per den 31 december 2014  

Karl Guterstam, Stockholm, per den 7 januari 2015

Ulf Gärde, Stockholm, per den 31 december 2014

Johan Hammarberg, Stockholm, per den 31 december 2014

Paula Hogéus, Stockholm, per den 31 december 2014

Niclas Ihrsén, Stockholm, per den 31 december 2014

Maria Ingelsson, Uppsala, per den 7 januari 2015

Mikael Knutsson, Göteborg, per den 29 december 2014  

Palle Källström, Stockholm, per den 31 december 2014

Carl Linde, Lidingö, per den 31 december 2014

Svein-Erik Lindgren, Beddingestrand, per den 12 januari 2015

Viveca Lindgren, Beddingestrand, per den 12 januari 2015

Michael Lindqvist, Stockholm, per den 31 december 2014

Andreas Malmberg, Stockholm, per den 31 december 2014

Bertil Mårtensson, Stockholm, per den 8 december 2014

Marcus Nivinger, Stockholm, per den 31 december 2014

Torgny Nordqvist, Malmö, per den 30 december 2014

Sofi Nygren, Falun, per den 14 december 2014

Bo Nyström, Lidingö, per den 31 december 2014

Simon Ottosson, Malmö, per den 1 december 2014

Marigó Oulis, Stockholm, per den 31 december 2014

Kristoffer Persson, Stockholm, per den 31 december 2014  

Claes-Göran Petre, Trollhättan, per den 4 december 2014

Joel Pälvärinne, Göteborg, per den 16 januari 2015

Tom Riese, Färlöv, per den 31 december 2014

Sofia Roth, Stockholm, per den 12 januari 2015

Jan-Eric Sahlberg, Kode, per den 3 december 2014

Marcus Sandström, Umeå, per den 31 december 2014

Linda Sjö, Stockholm, per den 23 januari 2015

Åsa Lidefelt Skog, Stockholm, per den 31 december 2014

Ignacio Vita Uriarte, Stockholm, per den 8 december 2014

Göran Waldenström, Falsterbo, per den 31 december 2014

Lynn Andersson Wall, Malmö, per den 6 januari 2015

Göran Vejmarker, Landskrona, per den 18 december 2014

Karl Olof Wirell, Kalmar, per den 31 december 2014

Jenny Örn, Stockholm, per den 20 december 2014

Avlidna ledamöter

Gunnar Carler, Paris, den 3 september 2014

Bengt Elfgren, Lidingö, den 6 april 2014

Inger Glommen, Särö, den 11 november 2014

Jesper Swedberg, Göteborg, den 5 oktober 2014

Lars Westerlund, Lidingö, den 13 januari 2015