Juridiska Biblioteket Hilda SHRA Menu Search Question Bubble User tie User Coin warning Check Close angle-up angle-down Twitter Facebook linkedin Document hand with heart paragraph

13 nya advokater

Vid styrelsemötet den 26 februari intogs 13 nya ledamöter av samfundet.

Gunnar Bergström
Stockholmsavdelningen
Elmzell Advokatbyrå AB
Gamla Brogatan 32, 3 tr
111 20 STOCKHOLM

Andréas Björkman
Södra avdelningen
Advokatfirman Collin Foyen & Co KB
Södra Förstadsgatan 1
211 43 MALMÖ

Pia Björnsson
Stockholmsavdelningen
Advokatbyrån Elisabeth Fritz AB
Box 19579
104 32 STOCKHOLM

Caroline Carlshamre
Stockholmsavdelningen
Bird & Bird Advokat KB
Box 7714
103 95 STOCKHOLM

Adrienne de Jounge
Stockholmsavdelningen
Ramberg Advokater AB
Box 7531
103 93 STOCKHOLM

Joakim Jäderström
Stockholmsavdelningen
Legare Advokatbyrå AB
Box 19080
104 32 STOCKHOLM

Johan Kennemyr
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Lindahl KB
Box 1065
101 39 STOCKHOLM

Emma Lindelöf
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 1703
111 87 STOCKHOLM

Elisabeth Ask Lundgren
Södra avdelningen
Advokat Helen Wiwen-Nilsson AB
Kalendegatan 25
211 35 MALMÖ

Elisabeth Månson
Södra avdelningen
Setterwalls Advokatbyrå Malmö AB
Box 4501
203 20 MALMÖ

Kristoffer Nordman
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 1703
111 87 STOCKHOLM

Anders Rosholm
Södra avdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB
Box 1384
251 13 HELSINGBORG

Nina Siegl
Södra avdelningen
Setterwalls Advokatbyrå Malmö AB
Box 4501
203 20 MALMÖ

Utträdda ledamöter
Thomas Almendal, Stockholm per den 26 februari 2010
Johan Cederlund, Stockholm per den 31 december 2009
Olof Ek, Stockholm per den 11 februari 2010
Sofia Englund, Stockholm per den 13 februari 2010
Erik Ferlin, Linköping per den 31 januari 2010
Ann-Charlotte Högberg, Stockholm per den 1 februari 2010
Daniel Karlsson, Stockholm per den 1 februari 2010
Lars Matton, Stockholm per den 19 februari 2010
Charlotta Olsson, Stockholm per den 8 februari 2010
Acacia Ortiz Göransson, Stockholm per den 2 februari 2010
Caroline Rifall, Stockholm per den 1 februari 2010
Olle Söderström, Täby per den 26 februari 2010
Karl Ullman, Stockholm per den 15 januari 2010
Peter Zonabend, Stockholm per den 8 februari 2010

Upphävning av EU-registrering
Malin van den Tempel, Huddinge per den 1 februari 2010

Avlidna ledamöter
Johan Ahnsjö, Figeholm den 19 januari 2010
Åslög Bäck, Västerås den 29 december 2009
Bertil Kenne, Skövde den 15 december 2009
Per Kriström, Uppsala den 29 september 2009
Erik Lindén, Ljungskile den 7 november 2009
Torsten Ljungdahl, Uppsala den 18 april 2009
John Norder, Stockholm den 25 november 2009
Lennart Nordström, Karlskrona den 23 maj 2009
Thomas Olofsson, Lidköping den 13 november 2009
Gustaf Selander, Östersund den 15 oktober 2009
Gustaf Wernstedt, Lidingö den 2 december 2009