Juridiska Biblioteket Hilda SHRA Menu Search Question Bubble User tie User Coin warning Check Close angle-up angle-down Twitter Facebook linkedin Document hand with heart paragraph

54 nya advokater

Nya ledamöter den 23 januari.

Styrelsen för Sveriges advokatsamfund antog 54 nya ledamöter vid sitt sammanträde i dag den 23 januari.

Vandad Ahmedi
Stockholmsavdelningen
Wistrand Advokatbyrå Stockholm KB
Box 7543
103 93 Stockholm

Fredrika Allard
Stockholmsavdelningen
Advokatfirma DLA Piper Sweden KB
Box 7315
103 90 Stockholm

Ulrica Alvestrand
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Törngren Magnell KB
Västra Trädgårdsgatan 8
111 53 Stockholm

Olle Andersson
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 1703
111 87 Stockholm

Henrik Asker
Södra avdelningen
Activa Advokaterna i Helsingborg HB
Drottninggatan 11
252 21 Helsingborg

Anna Backman
Västra avdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 11025
404 21 Göteborg

Sanela Begovic
Mellersta avdelningen
Advokatfirman Lindahl KB
Box 143
701 42 Örebro

Ulrika Bengtsson
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 1703
111 87 Stockholm

Sebastian Berentsen
Stockholmsavdelningen
Advokatbyrån Nichols & Co AB
Västmannagatan 9
111 24 Stockholm

Johan Berg
Stockholmsavdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB
Box 1711
111 87 Stockholm

Michelle Berglund
Södra avdelningen
Advokatfirman Lindahl KB
Studentgatan 6
211 38 Malmö

Johannes Björhn
Stockholmsavdelningen
Advokatbyrån Dubio AB
Kungsgatan 44, 4 tr
111 35 Stockholm

Emil Björkhem
Utlandsavdelningen
Scotto Partners
112 avenue Kléber
FR-75116 Paris
Frankrike

Anna Brengesjö
Stockholmsavdelningen
AG Advokat KB
Box 3124
103 62 Stockholm

Mikaela Carlberg
Stockholmsavdelningen
Cirio Advokatbyrå AB
Box 3294
103 65 Stockholm

Carin Carlsson
Västra avdelningen
Advokatfirman Glimstedt AB
Box 2259
403 14 Göteborg

Georg Dellborg
Västra avdelningen
Advokatfirman Ottosson & Pakas AB
Kungsportsavenyn 32
411 36 Göteborg

Johan Falk
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Kahn Pedersen KB
Box 16119
103 23 Stockholm

Erik Forsström
Stockholmsavdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB
Box 1711
111 87 Stockholm

Olof Fristorp
Östra avdelningen
Advokatfirman Glimstedt Kalmar Växjö HB
Skeppsbrogatan 49
392 31 Kalmar

Pekka Frölander
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Delphi KB
Box 1432
111 84 Stockholm

Jonas Ingvarson Graffman
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Delphi KB
Box 1432
111 84 Stockholm

Emily Göhlin
Östra avdelningen
Amber Advokater Värnamo KB
Box 744
331 27 Värnamo

Cajsa Hansen
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Cederquist KB
Box 1670
111 96 Stockholm

Elin Holm
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Cederquist KB
Box 1670
111 96 Stockholm

Jesper Holmberg
Norra avdelningen
Advokataktiebolaget Br. Gustafsson
Box 19
961 21 Boden

Albin Johansson
Stockholmsavdelningen
Arnér & Partners Advokater AB
Box 12003
102 21 Stockholm

Nafsika Karavida
Utlandsavdelningen
Reavis Page Jump LLP
41 Madison Avenue, 41st floor
New York NY 10010-2202
USA

Ida Karlsson
Mellersta avdelningen
Advokatfirman Lindahl KB
Box 143
701 42 Örebro

Theodora Kartal
Mellersta avdelningen
Advokathuset Actus AB
Sturegatan 9 A
722 13 Västerås

Åsa Kjellander
Stockholmsavdelningen
Andulf Advokat AB
Kungsgatan 8, 5 tr
111 43 Stockholm

Moa Knuuttila
Stockholmsavdelningen
Lewis Langley & Partners Advokatbyrå HB
Gamla Brogatan 11
111 20 Stockholm

Daniel Kolm
Södra avdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB
Box 4291
203 14 Malmö

Viveka Classon Källström
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 1703
111 87 Stockholm

Sofia Kämmerling
Stockholmsavdelningen
Brick Advokat KB
Box 16160
103 23 Stockholm

Kristoffer Larson
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 1703
111 87 Stockholm

Emma Malm
Södra avdelningen
Juristbyrån Divinius AB
Hesslegatan 3 C
291 31 Kristianstad

Kajsa Mareniusson
Stockholmsavdelningen
Wigge & Partners Advokat KB
Birger Jarlsgatan 25
111 45 Stockholm

Henrik Nobel
Mellersta avdelningen
Advokatfirman Lindahl KB
Box 1203
751 42 Uppsala

Per Nylander
Västra avdelningen
Advokatfirman Morris AB
Vallgatan 30
411 16 Göteborg

Sofie Ottosson
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Hammarskiöld & Co AB
Box 2278
103 17 Stockholm

Jon Pettersson
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Törngren Magnell KB
Västra Trädgårdsgatan 8
111 53 Stockholm

Olivia Revelj
Stockholmsavdelningen
Advokatbyrån Elisabeth Fritz AB
Box 19579
104 32 Stockholm

Carl Sander
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 1703
111 87 Stockholm

Johanna Sazon
Stockholmsavdelningen
Azzam Advokatbyrå AB
Box 45143
104 30 Stockholm

Andreas Sjövall
Stockholmsavdelningen
Advokatfirma DLA Piper Sweden KB
Box 7315
103 90 Stockholm

Pontus Sundback
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Althin HB
Skeppsbron 28, 3 tr
111 30 Stockholm

Erik Svärd
Stockholmsavdelningen
Gernandt & Danielsson Advokatbyrå KB
Box 5747
114 87 Stockholm

Karin Söderberg
Stockholmsavdelningen
Bird & Bird Advokat KB
Box 7714
103 95 Stockholm

Philip Thorell
Stockholmsavdelningen
Baker & McKenzie Advokatbyrå KB
Box 180
101 23 Stockholm

Niclas Tidare
Stockholmsavdelningen
Brick Advokat KB
Box 16160
103 23 Stockholm

Caroline Turan
Mellersta avdelningen
Advokatfirman Landerdahl & Partners AB
Hantverkargatan 2 B
722 12 Västerås

Henrik Wastenson
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 1703
111 87 Stockholm

Cecilia Vesslén
Stockholmsavdelningen
Magnus Wollsén Advokat AB
Kungsgatan 8
111 43 Stockholm

Registrerad EU-advokat

Jolene Reimerson (solicitor, England och Wales)
Advokatfirman Vinge KB
Box 1703
111 78 Stockholm

Utträdda ledamöter

Anna-Lisa Agneheim, Norrköping, per den 31 december 2019

Björn Andersson, Stockholm, per den 7 januari 2020

Marcus Andersson, Stockholm, per den 23 januari 2020

Jan Axelsson, Malmö, per den 31 december 2019

Sven-Åke Bergkvist, Stockholm, per den 31 december 2019

Christer Berglund, Göteborg, per den 31 december 2019

Daniel Brand, Stockholm, per den 31 december 2019

Inger Brännström, Vaggeryd, per den 31 december 2019

Per Bäcklund, Göteborg, per den 31 december 2019

Kenny Carlsson, Tyresö, per den 31 december 2019

Jacqueline Carsbo, Stockholm, per den 15 december 2019

Karl Johan Dhunér, Stockholm, per den 31 december 2019

Jan Elgmark, Borås, per den 31 december 2019

Lars Eng, Sundsvall, per den 31 december 2019

Angelica Friberg, Malmö, per den 13 januari 2020

Johannes Fundeborg, Stockholm, per den 12 december 2019

Fredrik Hannu, Luleå, per den 23 december 2019

Lars Hartzell, Stockholm, per den 31 december 2019

Kent Heglind, Örebro, per den 31 december 2019

Hedvig Helmerson, Stockholm, per den 31 december 2019

Anders Hessle, Sollentuna, per den 31 december 2019

Ninni Holfve, Täby, per den 31 december 2019

Anders Högström, Borås, per den 31 december 2019

Björn Israelsson, Örebro, per den 31 december 2019

Anna Hofling Johansson, Göteborg per den 13 januari 2020

Ida Jonsson, Stockholm, per den 8 januari 2020

Robert Jonsson, Örebro, per den 30 december 2019

Per Josefson, Stockholm, per den 31 december 2019

Therese Jönsson, Malmö, per den 1 december 2019

Anders Kollberg, Göteborg, per den 20 december 2019

Ewa Krokosz, Stockholm, per den 30 november 2019

Marc Lindberg, Göteborg, per den 31 december 2019

Tommy Lindgren, Kalmar, per den 30 december 2019

Robert Lindholm, Strömstad, per den 31 december 2019

Pontus Ljunggren, Skövde, per den 27 december 2019

Peder Lundgren, Stockholm, per den 23 december 2019

Hanna Monthan, Stockholm, per den 31 december 2019

Björn Mörck, Uddevalla, per den 31 december 2019

Angelica Nelson, Stockholm, per den 23 december 2019

Lars Nerbrand, Malmö, per den 31 december 2019

Isabell Nielsen, Stockholm, per den 31 december 2019

Per Nilsson, Malmö, per den 31 december 2019

Ida Nordenström, London, per den 3 januari 2020

Charlotte Nordström, Stockholm, per den 17 december 2019

Anders Norlander, Stockholm, per den 30 december 2019

Peter Oscarsson, Malmö, per den 31 december 2019

Erik Victor Ragnå, Stockholm, per den 31 december 2019

Agneta Roos, Lund, per den 31 december 2019

Fredrik Schlasberg, Landskrona, per den 31 december 2019

Leonie Selting, Stockholm, per den 31 december 2019

Eva Ståhl, Uppsala, per den 31 december 2019

Erik Sundgren, Stockholm, per den 31 december 2019

Robert Svan, Göteborg, per den 31 december 2019

Per Svensson, Njurunda, per den 31 december 2019

Erik Thilén, Stockholm, per den 14 januari 2020

Andreas Tocklin, Stockholm, per den 31 december 2019

Teddy Wallén, Saltsjö-Boo, per den 31 december 2019

Hans G Wesslau, Helsingborg, per den 31 december 2019

Gustav Wiklander, Stockholm, per den 3 januari 2020

Johan Wiklund, Helsingborg, per den 31 december 2019

Avlidna ledamöter

Björn Engdahl, Varberg, den 8 december 2019

Fredrik Gustavsson, Stockholm, den 22 november 2019

Axel Richter, Limhamn, den 23 oktober 2019