Juridiska Biblioteket Hilda SHRA Menu Search Question Bubble User tie User Coin warning Check Close angle-up angle-down Twitter Facebook linkedin Document hand with heart paragraph

38 nya advokater

Nya ledamöter den 16 april.

Styrelsen för Sveriges advokatsamfund antog 38 nya ledamöter vid sitt sammanträde i dag den 16 april.

Daniell Albady
Stockholmsavdelningen
FIRMAN advokaterna Fialdini Dahlqvist AB
Sveavägen 17
111 57 Stockholm

Axel Frank Almqvist
Södra avdelningen
Advokatfirman Wåhlin AB
Östergatan 21
211 25 Malmö

Caroline Andersson
Södra avdelningen
Advokatbyrån Sigeman & Co AB
Anna Lindhs plats 4
211 19 Malmö

Jenny Arnberg
Mellersta avdelningen
Östberg Advokater AB
Svärdsjögatan 8
791 30 Falun

Sandra Arvidsson
Stockholmsavdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB
Box 1711
111 87 Stockholm

Amela Balijaj
Stockholmsavdelningen
Törngren Magnell & Partners Advokatfirma KB
Jakobs torg 3
111 52 Stockholm

Agnes Billgert
Södra avdelningen
Advokatfirman Lindmark Welinder AB
Kungsgatan 2 C
223 50 Lund

Andreas Bullarbo
Stockholmsavdelningen
Setterwalls Advokatbyrå AB
Box 1050
101 39 Stockholm

Miran Crnalic
Stockholmsavdelningen
Advokatbyrån Thomas Bodström AB
Nedre Torekällgatan 1
151 72 Södertälje

Carl von Feilitzen
Stockholmsavdelningen
Brottsbyrån Advokaterna Åkermark & Lodin AB
Parmmätargatan 7
112 24 Stockholm

Sorina Fritz
Stockholmsavdelningen
Advokatbyrån Elina Linder AB
Kungstensgatan 38
113 59 Stockholm

Lovisa Hedlund
Stockholmsavdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB
Box 1711
111 87 Stockholm

Emma Johansson
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 1703
111 87 Stockholm

Hedvig Lindsay Josefson
Utlandsavdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Rue de la Loi 23
BE-1040 Bruxelles
Belgien

Andréa Jällbrink
Västra avdelningen
Setterwalls Advokatbyrå AB
Box 11235
404 25 Göteborg

Robin Kvist
Södra avdelningen
Advokatfirman Engström & Co AB
Jungmansgatan 12
211 11 Malmö

Linnéa Lindahl
Stockholmsavdelningen
EmpLaw Advokater AB
Humlegårdsgatan 4, 2 tr
114 46 Stockholm

Celina Linderholm
Stockholmsavdelningen
Advokatbyrån Thomas Bodström AB
Box 3431
103 68 Stockholm

Marcus Lindkvist
Södra avdelningen
Advokatfirman Delphi i Malmö AB
Nordenskiöldsgatan 11 A
211 19 Malmö

Emelie Lundquist
Södra avdelningen
ON Advokater KB
Hans Michelsensgatan 1 B
211 20 Malmö

Sofie Nordgren Malik 
Utlandsavdelningen
Sidley Austin LLP
70 St. Mary Axe
London
EC3A 8BE
England

James Marriott
Stockholmsavdelningen
Bonde Barzey Advokatbyrå AB
Grev Turegatan 60
114 38 Stockholm

Erik Nordström
Västra avdelningen
Advokataktiebolaget Nordic Law
Box 5043
402 21 Göteborg

Peter Nordström
Mellersta avdelningen
Advokat Sören Rehn AB
Vaksalagatan 6
753 20 Uppsala

Sophia Nottehed
Södra avdelningen
Advokat Elisabeth Ask Lundgren AB
Skeppsbron 5
211 20 Malmö

Marigó Oulis
Stockholmsavdelningen
Setterwalls Advokatbyrå AB
Box 1050
101 39 Stockholm

Jeppa Persson
Stockholmsavdelningen
Roschier Advokatbyrå AB
Box 7358
103 90 Stockholm

Sarah Saajakari
Västra avdelningen
Advokatbyrå Zeijersborger & Co AB
Allégatan 46
503 37 Borås

Charlotte Schåltz
Stockholmsavdelningen
Setterwalls Advokatbyrå AB
Box 1050
101 39 Stockholm

Jonathan Sonning
Stockholmsavdelningen
Setterwalls Advokatbyrå AB
Box 1050
101 39 Stockholm

Anna Stövander
Stockholmsavdelningen
Falkenborn Advokatbyrå AB
Nybrogatan 7
114 34 Stockholm

Rikard Sundstedt
Stockholmsavdelningen
Gernandt & Danielsson Advokatbyrå KB
Box 5747
114 87 Stockholm

Matilda Svernell
Stockholmsavdelningen
7wise Advokatbyrå KB
Kungsgatan 56
111 22 Stockholm

Kristoffer Sällfors
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 1703
111 87 Stockholm

Rico Benavides Wanek
Stockholmsavdelningen
Harvest Advokatbyrå AB
Box 7225
103 89 Stockholm

Johanna Wigermo
Södra avdelningen
Advokaterna Lund & Fagrenius HB
Kyrkogatan 30
374 36 Karlshamn

Viktoria Trans Wååg
Mellersta avdelningen
Agenda Advokatbyrå AB
Dragarbrunnsgatan 36 C
753 20 Uppsala

Martin Öhman
Stockholmsavdelningen
Roschier Advokatbyrå AB
Box 7358
103 90 Stockholm

Utträdda ledamöter

Magnus Altin, Stockholm, per den 22 mars 2021

Karolin Andreasson, Falun, per den 28 februari 2021

Nimrod Badur, Stockholm, per den 1 april 2021

Jon Bartholdsson, Malmö, per den 16 mars 2021

Alicia Ehn, Stockholm, per den 12 april 2021

Johan Elowsson, Stockholm, per den 1 april 2021

Sofie Haggård Larsson, Stockholm, per den 21 mars 2021

Axel Hedenqvist, Stockholm, per den 28 mars 2021

Annie Johansson, Stockholm, per den 11 april 2021

Joanna Landau, Stockholm, per den 10 augusti 2020

Anne Leffler, Göteborg, per den 1 februari 2021

Erik Lind, Stockholm, per den 31 mars 2021

Sanna Lundkvist, Stockholm, per den 15 mars 2021

Malou Martinsson, Stockholm, per den 11 januari 2021

Amanda Nilsson, Stockholm, per den 1 april 2021

Malin Nilsson, Leksand, per den 19 mars 2021

Sofie Ottosson, Stockholm per den 15 mars 2021

J. G. Rudbeck, Stockholm, per den 1 april 2021

Emma Johannesson Sjöman, Göteborg, per den 1 april 2021

Hanna Stegrell, Stockholm, per den 22 mars 2021

Johanna Svantesson, Stockholm, per den 1 april 2021

Eva Löndahl Thurang, Stockholm, per den 14 mars 2021

Avlidna ledamöter

Mario Bergström, Lidingö, den 29 mars 2021

Ulf Collin, Borgholm, den 4 mars 2021

Dan Lindmark, Lund, den 8 april 2021

Mats Revborn, Skövde, den 3 april 2021