Juridiska Biblioteket Hilda SHRA Menu Search Question Bubble User tie User Coin warning Check Close angle-up angle-down Twitter Facebook linkedin Document hand with heart paragraph

59 nya advokater

Nya ledamöter den 21 maj.

Styrelsen för Sveriges advokatsamfund antog 59 nya ledamöter vid sitt sammanträde i dag den 21 maj.

Charlotte Akej
Södra avdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 4255
203 13 Malmö

Filippa Alsén
Stockholmsavdelningen
Stockholm Arbitration & Litigation Center (SALC) Advokatbyrå AB
Box 16118
103 23 Stockholm

Katarina Andersson
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Edelhjelm AB
Karlavägen 86
115 22 Stockholm

Sara Andersson
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Cederquist KB
Box 1670
111 96 Stockholm

Rickard Arvidsson
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Goddaslaw AB
Box 1542
183 15 Täby

Oscar Aspelund
Stockholmsavdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB
Box 1711
111 87 Stockholm

Emma Bardosson
Stockholmsavdelningen
Advokatbyrån Massi AB
Dalagatan 100
113 43 Stockholm

Torben Beck Johansson
Södra avdelningen
Advokatfirman Delphi i Malmö AB
Nordenskiöldsgatan 11 A
211 19 Malmö

Cornelia Berggren
Stockholmsavdelningen
Wesslau Söderqvist Advokatbyrå KB
Box 7836
103 98 Stockholm

Ludvig Berglönn
Stockholmsavdelningen
Gernandt & Danielsson Advokatbyrå KB
Box 5747
114 87 Stockholm

Manne Bergström
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 1703
111 87 Stockholm

Ramil Bisso
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Två Lejon KB
Karlavägen 55
114 49 Stockholm

Alexander Björkenstam
Västra avdelningen
Advokatbyrå Zeijersborger & Co AB
Allégatan 46
503 37 Borås

Markus Boström
Stockholmsavdelningen
Ström Advokatbyrå KB
Kungsgatan 30
111 35 Stockholm

Lisa Bourghardt
Södra avdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 4255
203 13 Malmö

Oscar Creutz
Östra avdelningen
Wesslau Söderqvist Advokatbyrå i Jönköping HB
Box 684
551 19 Jönköping

Malin Ekstrand
Stockholmsavdelningen
Ström Advokatbyrå KB
Kungsgatan 30
111 35 Stockholm

Johanna Forsberg
Västra avdelningen
Advokatfirman Wåhlin AB
Östra Hamngatan 5
411 10 Göteborg

Marcus Granelli
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Z AB
Östermalmstorg 1, 3 tr
114 42 Stockholm

Sandra Gustafsson
Västra avdelningen
Fridh Advokatbyrå KB
Slussplatsen 1
411 06 Göteborg

Tobias Gårderyd
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Fylgia KB
Box 55555
102 04 Stockholm

Ida Hermansson
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Schjødt
Box 715
101 33 Stockholm

Julian Jacoby
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Salmi & Partners AB
Box 3095
103 61 Stockholm

Lina Johnsson
Västra avdelningen
MAQS Advokatbyrå AB
Box 11918
404 39 Göteborg

Leutrim Kadriu
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Salmi & Partners AB
Box 3095
103 61 Stockholm

Leif Kjellin
Norra avdelningen
Advokatbolaget Pargéus & Karström HB
Box 1037
851 11 Sundsvall

Olle Kristhammar
Stockholmsavdelningen
Försvarsadvokaterna Stockholm HB
Box 12107
102 23 Stockholm

Pauline Lagerstrand
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 1703
111 87 Stockholm

Andreas Lexhag
Stockholmsavdelningen
Gernandt & Danielsson Advokatbyrå KB
Box 5747
114 87 Stockholm

Andreas Liljander
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Lindahl KB
Box 5898
102 40 Stockholm

Sofia Warnström Lindh
Stockholmsavdelningen
Törngren Magnell & Partners Advokatfirma KB
Jakobs torg 3
111 52 Stockholm

Amy Lindquist
Västra avdelningen
Wistrand Advokatbyrå Göteborg KB
Box 11920
404 39 Göteborg

William Lundgren
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Cederquist KB
Box 1670
111 96 Stockholm

Nils Mansfeld
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Cederquist KB
Box 1670
111 96 Stockholm

Mats Mattsson
Södra avdelningen
Advokat Nils Hyllienmark AB
Stora Gråbrödersgatan 10
222 22 Lund

Drilon Muhaxheri
Södra avdelningen
Advokaterna Hurtig & Partners Syd AB
Båthusgatan 9
252 67 Helsingborg

Carl-Magnus Möller
Stockholmsavdelningen
Kallus Advokatbyrå AB
Polhemsgatan 20 B
112 36 Stockholm

Lionardo Papaloukopoulou Ojeda
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 1703
111 87 Stockholm

Viktor Persson
Södra avdelningen
Kristianstad Advokatbyrå AB
Box 24
291 21 Kristianstad

Emily Petersen
Södra avdelningen
Adacta Advokatbyrå AB
Kalendegatan 7
211 35 Malmö

Elin Pettersson
Stockholmsavdelningen
Kanter Advokatbyrå KB
Box 1435
111 84 Stockholm

Hanna Puranen
Stockholmsavdelningen
Hannes Snellman Advokatbyrå AB
Box 7801
103 96 Stockholm

Johan Ramklint
Östra avdelningen
Advokatfirman Glimstedt Kalmar HB
Skeppsbrogatan 49
392 31 Kalmar

Aina Renström
Stockholmsavdelningen
Hannes Snellman Advokatbyrå AB
Box 7801
103 96 Stockholm

Seyran Sahin
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 1703
111 87 Stockholm

Emelie Sandberg
Södra avdelningen
Setterwalls Advokatbyrå AB
Box 4501
203 20 Malmö

Delpak Sandy
Mellersta avdelningen
Mälaradvokaterna AB
Stora gatan 42
722 12 Västerås

Bahar Shivan Khalaf
Mellersta avdelningen
Mirlex Advokatbyrå AB
Bibliotekstorget 8
171 45 Solna

Jonas Sjöberg
Stockholmsavdelningen
Hannes Snellman Advokatbyrå AB
Box 7801
103 96 Stockholm

Anders Sjöholm
Stockholmsavdelningen
Bonde Barzey Advokatbyrå AB
Grev Turegatan 60
114 38 Stockholm

Malin Stengard
Södra avdelningen
Advokathuset Kristianstad Handelsbolag
Västra Storgatan 30
291 31 Kristianstad

Anna Thoms
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 1703
111 87 Stockholm

Rickard Tinglöf
Stockholmsavdelningen
Gernandt & Danielsson Advokatbyrå KB
Box 5747
114 87 Stockholm

Hanna Wackå
Södra avdelningen
Advokatfirman Lindahl KB
Studentgatan 6
211 38 Malmö

Peter Wahlbäck
Mellersta avdelningen
Advokatfirman Lindahl KB
Box 1203
751 42 Uppsala

Maria Winckler
Västra avdelningen
Advokatfirman Delphi i Göteborg KB
Östra Hamngatan 29
411 10 Göteborg

Tomasz Winkler
Mellersta avdelningen
Nordström Advokater AB
Box 1022
751 40 Uppsala

Joakim Abrahamsson Zetterström
Västra avdelningen
Advokatfirman Glimstedt AB
Box 2259
403 14 Göteborg

Elin Örnell
Västra avdelningen
Advokatbyrå Zeijersborger & Co AB
Allégatan 46
503 37 Borås

Utträdda ledamöter

Rickard Appelberg, Stockholm, per den 1 maj 2021

Camilla Dath, Stockholm, per den 1 maj 2021

Katarina Düring, Stockholm, per den 19 april 2021

Mattias Tillkvist Ekman, Stockholm, per den 7 maj 2021

Rebecca Esplund, Stockholm, per den 30 april 2021

Olof Forslund, Stockholm, per den 17 maj 2021

Jimmy Gärd, Stockholm, per den 26 april 2021

Sarah Hoskins, Stockholm, per den 12 april 2021

Oliver Kronberg, Stockholm, per den 26 april 2021

Karolina Larsson, Stockholm, per den 18 april 2021

Erik Lönnqvist, Hägersten, per den 1 april 2021

Ulf Mårtensson, Lidingö, per den 30 april 2021

Mirjam Olofsson, Stockholm, per den 18 maj 2021

Tom Peyron, Viken, per den 26 april 2021

Sofia Rasmusson, Stockholm, per den 1 maj 2021

Johan Sebelius, Kristianstad, per den 7 maj 2021

Johan Söderlund, Göteborg, per den 31 december 2020

Bertil Tjernberg, Helsingborg, per den 21 maj 2021

Joakim Wahlgren, Stockholm, per den 30 april 2021

Charlotte Wildig, Stockholm, per den 4 maj 2021

Emma Åkerström, Stockholm, per den 25 april 2021

Avlidna ledamöter

Patrick Enckell, Karlshamn, den 12 mars 2021

Christer A. Holm, Stockholm, den 10 maj 2021