Juridiska Biblioteket Hilda SHRA Menu Search Question Bubble User tie User Coin warning Check Close angle-up angle-down Twitter Facebook linkedin Document hand with heart paragraph

32 nya advokater

Nya ledamöter den 9 november.

Sveriges advokatsamfunds styrelse antog 32 nya ledamöter vid sitt sammanträde den 9 november.

Nina Sna Ahmad
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Hammarskiöld & Co AB
Box 2278
103 17 Stockholm

Olof Bexell
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Defens AB
Kornhamnstorg 57
111 27 Stockholm

Jacqueline Carsbo
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Vangard AB
Box 3432
103 68 Stockholm

Caroline Diederichsen
Norra avdelningen
Advokatbyrån Tuhkanen AB
Box 11
953 21 Haparanda

Jessica Ekmark
Stockholmsavdelningen
AG Advokat KB
Box 3124
103 62 Stockholm

Johan Engdahl
Västra avdelningen
Advokatfirman Delphi i Göteborg KB
Östra Hamngatan 29
411 10 Göteborg

Hans Eriksson
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Lindahl KB
Box 1065
101 39 Stockholm

Cecilia Malmberg Flodén
Stockholmsavdelningen
Hansen Advokatbyrå KB
Hovslagargatan 5 B, 2 tr
111 48 Stockholm

Marcus Gillström
Västra avdelningen
Advokatbyrån GRANIT AB
Kronhusgatan 7
411 05 Göteborg

Hedvig Grönkvist
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Salmi & Partners AB
Box 3095
103 61 Stockholm

Niklas Hellsten
Stockholmsavdelningen
Advokatbyrån Gulliksson AB
Box 55631
102 14 Stockholm

Roger Hellström
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Titov & Partners KB
Humlegårdsgatan 20
114 46 Stockholm

Per Henriksson
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Cederquist KB
Box 1670
111 96 Stockholm

Janett Henter
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Suzanne Johanson AB
Torstenssonsgatan 13
114 56 Stockholm

Sara Hugo
Stockholmsavdelningen
Advokatbyrån Elisabeth Fritz AB
Box 19579
104 32 Stockholm

Anna Jonsson
Södra avdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 4255
203 13 Malmö

Per Karlsson
Stockholmsavdelningen
Per Karlsson Law & Consulting AB
c/o Per Karlsson
Edsviksvägen 84 D
191 43 Sollentuna

Johan Kember
Södra avdelningen
Advokatfirman VICI AB
Box 1209
221 05 Lund

Lizamaria Kosmowski
Stockholmsavdelningen
KLA Karlerö Liljeblad Advokatbyrå HB
Box 7330
103 90 Stockholm

Peter Kumlin
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Petra Kumlin AB
Box 49090
100 28 Stockholm

Frida Lantoft
Stockholmsavdelningen
Roschier Advokatbyrå AB
Box 7358
103 90 Stockholm

Fredrik Larsson
Stockholmsavdelningen
Vernia Juridik AB
Sveavägen 116, 5 tr
113 50 Stockholm

Elin Nilsson
Västra avdelningen
Advokatfirman Kjällgren AB
Södra Hamngatan 2
452 30 Strömstad

Lucija Pettersson
Stockholmsavdelningen
Alkmene Juristbyrå AB
Vetegatan 5
118 59 Stockholm

Sigrid Premberg
Västra avdelningen
Litigate Lawfirm West Advokat AB
Parkgatan 49
411 38 Göteborg

Sonny Ragnerstam
Stockholmsavdelningen
MAQS Advokatbyrå Stockholm AB
Box 7009
103 86 Stockholm

Anne Riegnell
Stockholmsavdelningen
MAQS Advokatbyrå Stockholm AB
Box 7009
103 86 Stockholm

Stephanie Stensson
Södra avdelningen
Moll Wendén Advokatbyrå AB
Stortorget 8
211 34 Malmö

Anna Svennenfors
Västra avdelningen
Advokaterna Hurtig & Partners AB
Allégatan 20
503 32 Borås

Alexander Wagner
Södra avdelningen
Advokatfirman Wåhlin AB
Östergatan 21
211 25 Malmö

Sofia Wedbäck
Stockholmsavdelningen
Foyen Advokatfirma KB
Box 7229
103 89 Stockholm

Johan Wedsberg
Stockholmsavdelningen
Kilpatrick Townsend & Stockton Advokat KB
Box 5421
114 84 Stockholm


Registrerade EU-advokater

Teresa Camacho Artacho (abogado, Spanien)
Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB
Box 1711
111 87 Stockholm

Andreas Sabadello (Rechtsanwalt, Österrike)
Rechtsanwalt Mag. Andreas Sabadello
Karlbergsvägen 44
113 62 Stockholm

Zoran Zubović (odvjetnik, Kroatien)
Advokatfirman Lena B Larsson
Spannmålsgatan 7
291 32 Kristianstad

Utträdda ledamöter

Jakob Aurelius, Malmö, per den 19 oktober 2018

Linda Beskow, Västerås, per den 19 oktober 2018

Johanna Bjärnemyr, Stockholm, per den 8 november 2018

Elisabet Kraft Bucin, Malmö, per den 14 oktober 2018

Niclas Carlsson, Stockholm, per den 1 november 2018

Bo Flodström, Örebro, per den 31 oktober 2018

Eva Folkow, Göteborg, per den 31 juli 2018

Hans-Göran Frick, Jönköping, per den 1 november 2018

Michael Karlsson, Helsingborg, per den 8 oktober 2018

Lovisa Levin, Stockholm, per den 7 oktober 2018

Anna Lonergan, Stockholm, per den 22 oktober 2018

Grant McKelvey, Stockholm, per den 4 november 2018

Daniel Modéus, Lerum, per den 14 oktober 2018

Henrik Nobel, Stockholm, per den 24 september 2018

Mathilda Persson, Stockholm, per den 8 oktober 2018

Clas Romander, Stockholm, per den 12 oktober 2018

Ingrid Sandstedt, Stockholm, per den 1 november 2018

Gunnar Segergren, Ramkvilla, per den 1 november 2018

Nina Siegl, Malmö, per den 30 september 2018

Peter Sjölund, Stockholm, per den 1 november 2018

Jenny Gustafsson Sverker, Stockholm, per den 16 oktober 2018

Louise Sörelind, Stockholm, per den 1 oktober 2018

Theerese Vendel, Nacka strand, per den 15 oktober 2018

Avlidna ledamöter

Gunilla Fungdal, Sollentuna, den 12 oktober 2018

Bengt Hesser, Stockholm, den 5 april 2018

Ingmar Johnson, Nybro, den 3 oktober 2018