Juridiska Biblioteket Hilda SHRA Menu Search Question Bubble User tie User Coin warning Check Close angle-up angle-down Twitter Facebook linkedin Document hand with heart paragraph

57 nya advokater

Nya ledamöter den 11 april.

Styrelsen för Sveriges advokatsamfund antog 57 nya ledamöter vid sitt sammanträde i dag den 11 april.

Soren Abbaszadeh
Mellersta avdelningen
Advokatfirman De Basso AB
Storgatan 12
703 61 Örebro

Petra Alanis
Västra avdelningen
Anders Lindstrand Advokater Göteborg AB
Kungsportsavenyn 27
411 37 Göteborg

Linda Backman
Södra avdelningen
Advokatfirman Lindahl KB
Studentgatan 6
211 38 Malmö

My Becher
Södra avdelningen
Advokatfirman Delphi i Malmö AB
Stora Nygatan 64
211 37 Malmö

Diyar Bedirhanoglu
Stockholmsavdelningen
Juristhuset-Lawhouse Advokatfirman Sjöström AB
Box 2106
103 13 Stockholm

Annika Bern
Norra avdelningen
Advokat Monica Hedman
Torget 3
921 31 Lycksele

Ekaterina Biertz
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Goddaslaw AB
Box 1542
183 15 Täby

Felix Boman
Mellersta avdelningen
Hamilton Advokatbyrå Karlstad AB
Box 606
651 13 Karlstad

Amir Daneshpip
Västra avdelningen
Front Advokater AB
Kungstorget 2
411 17 Göteborg

Ann-Kristin Eklöf
Stockholmsavdelningen
Eklöf & Sandberg Juridik AB
Rögårdsgatan 3 A
761 30 Norrtälje

Johan Ekstrand
Södra avdelningen
Advokatbyrån Sjöström & Partners AB
Frykholmsgatan 5
281 31 Hässleholm

Josefine Engbom
Södra avdelningen
Advokatfirman Lindahl KB
Studentgatan 6
211 38 Malmö

Louise Eriksson
Västra avdelningen
Allmänna Advokatbyrån i Göteborg KB
Postgatan 28
411 06 Göteborg

Niklas Eriksson
Stockholmsavdelningen
Roschier Advokatbyrå AB
Box 7358
103 90 Stockholm

Joel Fingal
Västra avdelningen
Advokatfirman Delphi i Göteborg KB
Östra Hamngatan 29
411 10 Göteborg

Johanna Forss
Mellersta avdelningen
Advokathuset Actus AB
Sturegatan 9 A
722 13 Västerås

Samuel Hartman
Västra avdelningen
Advokaterna Hurtig & Partners AB
Allégatan 20
503 32 Borås

Maria Hedlund
Stockholmsavdelningen
Stockholms Advokatbyrå AB
Kungsholmstorg 6
112 21 Stockholm

Viveka Heimer
Stockholmsavdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB
Box 1711
111 87 Stockholm

Malin Hofstedt
Stockholmsavdelningen
IT-advokaterna i Sverige KB
David Bagares gata 3
111 38 Stockholm

Jonathan Janke
Södra avdelningen
Hemby Advokatbyrå AB
Gustav Adolfs torg 47
211 39 Malmö

Caroline Jennersjö
Stockholmsavdelningen
Setterwalls Advokatbyrå AB
Box 1050
101 39 Stockholm

Caroline Johansson
Stockholmsavdelningen
Baker & McKenzie Advokatbyrå KB
Box 180
101 23 Stockholm

Dan Johansson
Västra avdelningen
Foyen Advokatfirma KB
Stora Nygatan 33
411 08 Göteborg

Magnus Johansson
Mellersta avdelningen
Wermlands Advokatbyrå HB
Fredsgatan 3 A
652 25 Karlstad

Jennie Karlsson
Södra avdelningen
Advokatfirman Lindahl KB
Studentgatan 6
211 38 Malmö

Leo Kratz
Södra avdelningen
Trägårdh Advokatbyrå AB
Box 1246
221 05 Lund

Henrik Kyllerstedt
Stockholmsavdelningen
Sju Advokater KB
Box 22016
104 22 Stockholm

Emil Landin
Stockholmsavdelningen
Foyen Advokatfirma KB
Box 7229
103 89 Stockholm

Nadia Lindberg
Västra avdelningen
Advokatfirman Eliasson & Partners AB
Korsgatan 3
411 16 Göteborg

Mikael Lindgren
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Fagerlund Hallberg AB
Box 136
111 73 Stockholm

Christoffer Lundmark
Norra avdelningen
Advokatbyrån Kaiding Kommanditbolag
Box 114
941 23 Piteå

David Magnusson
Östra avdelningen
Kalmar Advokatbyrå AB
Box 117
391 21 Kalmar

Paulina Malmberg
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 1703
111 87 Stockholm

Torbjörn Marell
Mellersta avdelningen
Marell Jurister AB
Nygatan 37
702 11 Örebro

Bruce McGinn
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Törngren Magnell KB
Västra Trädgårdsgatan 8
111 53 Stockholm

Linda Moberg
Stockholmsavdelningen
MORRIGAN ADVOKATBYRÅ AB
Box 6310
102 35 Stockholm

Celine Mois
Södra avdelningen
Advokatfirman Wilensky HB
Stora Nygatan 59
211 37 Malmö

Jenny Morell
Mellersta avdelningen
Advokaterna Nielsen & Lock AB
Box 117
781 22 Borlänge

Moa Möller
Västra avdelningen
Advokatbyrå Zeijersborger & Co AB
Österlånggatan 45
503 37 Borås

Elin Neu
Södra avdelningen
Lunds advokatbyrå AB
Sandgatan 4 A
223 50 Lund

Anna Björck Nilsson
Södra avdelningen
Juristbyrån Anna Björck Nilsson AB
Kungstorpsvägen 10 B
236 32 Höllviken

Annalena Nordin
Stockholmsavdelningen
Westerberg & Partners Advokatbyrå AB
Box 3101
103 62 Stockholm

Martin Orler
Stockholmsavdelningen
Futurum Advokatbyrå AB
Kungsholms strand 163, bv.
112 48 Stockholm

Henrik Palmcrantz
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman MarLaw AB
Box 3079
103 61 Stockholm

Anna Karin Pettersson
Stockholmsavdelningen
Kompass Advokat AB
Munkbron 11
111 28 Stockholm

Anna Bladh Redzic
Stockholmsavdelningen
Sandart & Partners Advokatbyrå KB
Box 7131
103 87 Stockholm

Henric Roth
Stockholmsavdelningen
Baker & McKenzie Advokatbyrå KB
Box 180
101 23 Stockholm

Marie Sandberg
Stockholmsavdelningen
Eklöf & Sandberg Juridik AB
Rögårdsgatan 3 A
761 30 Norrtälje

Eva-Lena Simmingskiöld
Södra avdelningen
Advokatfirman Sederholm AB
Drottninggatan 30–36
252 21 Helsingborg

Jasdeep Singh
Västra avdelningen
Front Advokater AB
Kungstorget 2
411 17 Göteborg

Daniel Strand
Stockholmsavdelningen
Wistrand Advokatbyrå Stockholm KB
Box 7543
103 93 Stockholm

Wilhelmiina Taipalus
Mellersta avdelningen
Advokatfirman Åhlén & Lyreskog AB
Övre Slottsgatan 6 A
753 10 Uppsala

Heléne Ulfström
Västra avdelningen
Advokatfirman Hammar KB
Box 119
461 23 Trollhättan

Hampus Wikerstål
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Morris AB
Box 3442
103 69 Stockholm

Marie Andersson Wikström
Västra avdelningen
Advokatfirman Stangdell & Wennerqvist AB
Norra Hamngatan 18
411 06 Göteborg

Samuel Ålöw
Södra avdelningen
Advokatbyrån Palm & Nilsson KB
Högabergsgatan 3
371 34 Karlskrona

Registrerad EU-advokat

Victor Åberg (solicitor, England och Wales; solicitor, Irland)
White & Case Advokataktiebolag
Box 5573
114 85 Stockholm

Utträdda ledamöter

Richard Anderkron, Göteborg, per den 1 april 2019

Kerstin Berggren, Linköping, per den 1 april 2019

Anna Bjurell, Stockholm, per den 1 april 2019

Hans Elgerot, Västerås, per den 20 mars 2019

Liselott Enström, Stockholm, per den 1 mars 2019

Sven-Erik Forsell, Malmö, per den 1 januari 2019

Sebastian Frisk, Stockholm, per den 25 mars 2019

Bo Johansson, Uddevalla, per den 27 mars 2019

Karin Källström, Stockholm, per den 1 april 2019

Erik Lindtorp, Stockholm, per den 16 mars 2019

Anders Lysén, Lerum, per den 11 mars 2019

Nils Mansfeld, Stockholm, per den 29 mars 2019

Kristoffer Molin, Stockholm, per den 13 mars 2019

Fredrik Olsson, Stockholm, per den 21 mars 2019

Miri Chiko Radomski, New York, per den 1 januari 2019

Henrik Ramel, Stockholm, per den 10 april 2019

Anders Ripa, Peymeinade, Frankrike, per den 1 mars 2019

Per-Arne Rosell, Göteborg, per den 31 december 2018

Adam Rångemyr, Stockholm, per den 1 april 2019

Sara Strandberg, Stockholm, per den 19 mars 2019

Andreas Wallmer, Stockholm, per den 1 april 2019

Madeleine Ödlund, Danderyd, per den 1 april 2019

Avlidna ledamöter

Rune Brännström, Norrköping, den 10 mars 2019

Nils Christenson, Södertälje, den 12 augusti 2018

Lena Dahlgren, Göteborg, den 10 mars 2019

Bertil Wimmerstedt, Göteborg, den 11 januari 2019

Nils Anders Öhman, Åkersberga, den 11 mars 2019

Jan Örtenholm, Malmö, den 25 februari 2019