Juridiska Biblioteket Hilda SHRA Menu Search Question Bubble User tie User Coin warning Check Close angle-up angle-down Twitter Facebook linkedin Document hand with heart paragraph

54 nya advokater

Nya ledamöter den 22 januari.

Styrelsen för Sveriges advokatsamfund antog 54 nya ledamöter vid sitt sammanträde i dag den 22 januari.

Erik Albano
Norra avdelningen
Heilborns Advokatbyrå HB
Kyrkgatan 49
831 34 Östersund

Magnus Andersson
Stockholmsavdelningen
Hannes Snellman Advokatbyrå AB
Box 7801
103 96 Stockholm

Veronica Bentzer
Östra avdelningen
Advokaterna Orrenius & Wangle HB
Hospitalstorget 2 A
582 27 Linköping

Anthony Bitar
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 1703
111 87 Stockholm

Lars Braun
Stockholmsavdelningen
JKN Advokat KB
Västra Trädgårdsgatan 8
111 53 Stockholm

Sebastian Pettersson Brodin
Stockholmsavdelningen
Setterwalls Advokatbyrå AB
Box 1050
101 39 Stockholm

Sanna Böris
Stockholmsavdelningen
Hannes Snellman Advokatbyrå AB
Box 7801
103 96 Stockholm

Linda Clarstierna
Mellersta avdelningen
SEGER Advokatbyrå Uppsala AB
Påvel Snickares gränd 1
753 20 Uppsala

Dan Eliasson
Västra avdelningen
Kaiser Advokatbyrå KB
Box 1028
475 22 Öckerö

Mikael Ericson
Stockholmsavdelningen
Andulf Advokat AB
Kungsgatan 8, 5 tr
111 43 Stockholm

Saeed Esbati
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Cederquist KB
Box 1670
111 96 Stockholm

Stefan Fagerbring
Stockholmsavdelningen
Eversheds Sutherland Advokatbyrå AB
Box 14055
104 40 Stockholm

Åsa Fahlén
Mellersta avdelningen
Advokatfirman Lindahl KB
Box 1203
751 42 Uppsala

Moa Englund Flodström
Mellersta avdelningen
Advokatfirman Modern Juridik AB
Storgatan 11
703 61 Örebro

Josephine Gejard
Stockholmsavdelningen
Cirio Advokatbyrå AB
Box 3294
103 64 Stockholm

Jessica Grönberg
Stockholmsavdelningen
Cirio Advokatbyrå AB
Box 3294
103 65 Stockholm

Michaela Hamilton
Stockholmsavdelningen
FIRMAN advokaterna Fialdini Dahlqvist AB
Sveavägen 17
111 57 Stockholm

Magnus Hjertqvist
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Magnus Dahlgren & Partners AB
Kungsbropalatset, Vasagatan 15–17
111 20 Stockholm

Tommy Högh
Södra avdelningen
Nerle Jonsson Lindeblad Advokatbyrå AB
Drottninggatan 62
252 21 Helsingborg

Tim Johansson
Stockholmsavdelningen
Cirio Advokatbyrå AB
Box 3294
103 65 Stockholm

Cornelia Joängen
Västra avdelningen
Front Advokatbyrå AB
Kungstorget 2
411 17 Göteborg

Vanessa Karlsson
Stockholmsavdelningen
Juristhuset-Lawhouse Advokatfirman Sjöström AB
Box 2106
103 13 Stockholm

Sandra Kitlas
Stockholmsavdelningen
Advokatbyrån Rebecca Lagh AB
Skånegatan 63
116 37 Stockholm

Miklos Kovacs Kal
Stockholmsavdelningen
Hannes Snellman Advokatbyrå AB
Box 7801
103 96 Stockholm

Elisabeth Leth
Mellersta avdelningen
Appelli Advokater AB
Box 1305
791 13 Falun

Jenny Lindén
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Delphi KB
Box 1432
111 84 Stockholm

Arlinda Loncari
Västra avdelningen
Advokatfirman Salmi & Partners AB
Odinsgatan 10, 7 tr
411 03 Göteborg

Hanna Lundgren Magnusson
Norra avdelningen
Advokatbolaget Pargéus & Karström HB
Box 1037
851 11 Sundsvall

Johan Sylten Malmsten
Stockholmsavdelningen
Gernandt & Danielsson Advokatbyrå KB
Box 5747
114 87 Stockholm

Mathilde Matsgård
Stockholmsavdelningen
Hannes Snellman Advokatbyrå AB
Box 7801
103 96 Stockholm

Martina Michaelsdotter Olsson
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Viktor Banke AB
Skeppsbron 26
111 30 Stockholm

Tim Nellfors
Södra avdelningen
Setterwalls Advokatbyrå AB
Box 4501
203 20 Malmö

David Olander
Stockholmsavdelningen
Hannes Snellman Advokatbyrå AB
Box 7801
103 96 Stockholm

Johanna Permatz
Stockholmsavdelningen
Cirio Advokatbyrå AB
Box 3294
103 65 Stockholm

Emira Bellajouza Pettersson
Mellersta avdelningen
Advokatfirman Lindahl KB
Box 1203
751 42 Uppsala

Eric Nyblom Pettersson
Mellersta avdelningen
Appelli Advokater AB
Box 1305
791 13 Falun

Josefine Rex
Stockholmsavdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB
Box 1711
111 87 Stockholm

Izla Rhawi
Västra avdelningen
Advokaterna Hurtig & Partners Göteborg/Trestad AB
Stampgatan 20 B
411 01 Göteborg

Martina Rifve
Södra avdelningen
Adacta Advokatbyrå AB
Kalendegatan 7
211 35 Malmö

Josefin Rosenhall
Stockholmsavdelningen
Setterwalls Advokatbyrå AB
Box 1050
101 39 Stockholm

Matilda Rosenquist
Stockholmsavdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB
Box 1711
111 87 Stockholm

Robert Tolonen Scherman
Södra avdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB
Box 4291
203 14 Malmö

Marcus Axelsson Sidhage
Mellersta avdelningen
Appelli Advokater AB
Box 1305
791 13 Falun

Lisa Slotte
Stockholmsavdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB
Box 1711
111 87 Stockholm

Per Strandbacke
Stockholmsavdelningen
TIME DANOWSKY Advokatbyrå AB
Box 590
114 11 Stockholm

Magnus Sundin
Stockholmsavdelningen
Ramberg Advokater KB
Box 3137
103 62 Stockholm

Beata Fahlvik Svensson
Västra avdelningen
Advokatfirman Styrks AB
Kungsportsplatsen 2
411 10 Göteborg

Anna Telg
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Thomas Bodström Ab
Box 3431
103 68 Stockholm

Alexander Tham
Mellersta avdelningen
Advokatfirman Lindahl KB
Box 1203
751 42 Uppsala

Niklas Törnell
Södra avdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 4255
203 13 Malmö

Mathias Welander
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Thomas Bodström AB
Box 3431
103 68 Stockholm

Jenny Viklund
Norra avdelningen
Advokatbyrån Nywa AB
Box 226
901 05 Umeå

Joakim Vinnerljung
Södra avdelningen
Setterwalls Advokatbyrå AB
Box 4501
203 20 Malmö

Carl Öberg
Södra avdelningen
Advokatfirman Kristoffer Ståhl AB
Malmöhusvägen 1
211 18 Malmö

Registrerade EU-advokater

Ohan Graber-Soudry (solicitor, Irland)
Officio solicitors AB
Hillebardsgränden 8
226 49 Lund

Martin Rückel (Rechtsanwalt, Tyskland)
Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB
Box 1711
111 87 Stockholm

Utträdda ledamöter

Rosa Nicole Abas, Stockholm, per den 31 december 2020

Gunnar Abrahamsson, Uppsala, per den 31 december 2020

Alexander Berger, Stockholm, per den 12 januari 2021

Mathias Blomberg, Umeå, per den 22 januari 2021

Lorena Bokberg, Göteborg, per den 31 december 2020

Christopher Büller, Stockholm, per den 31 december 2020

Lars F Carlén, Upplands Väsby, per den 31 december 2020

Edina Ćatić, Malmö, per den 6 januari 2021

Marita Cederholm, Värmdö, per den 31 december 2020

Anders Christner, Stockholm, per den 15 december 2020

Lars Dominique, Lund, per den 30 december 2020

Thomas Dreijer, Göteborg, per den 14 december 2020

Malin Edmar, Stockholm, per den 31 december 2020

Anna Nikolina Erikson, Göteborg, per den 17 januari 2021

Åsa Fält, Stockholm, per den 10 januari 2021

Gunnar Gimbro, Valdemarsvik, per den 31 december 2020

Sandra Goldsmith, Stockholm, per den 15 januari 2021

Michelle Hesselbrandt, Stockholm, per den 10 januari 2021

Hans Hjalmers, Västra Frölunda, per den 31 december 2020

Sara Hjörne, Billdal, per den 31 december 2020

Emma Jarkell, Stockholm, per den 31 december 2020

Morgan Jogerheim, Karlshamn, per den 30 december 2020

Bertil Josefsson, Västerås, per den 31 december 2020

Ammar Khan, Stockholm, per den 18 januari 2021

Eeva-Liisa Kiiski, Sundbyberg, per den 2 december 2020

Marion Kronberg, Stockholm, per den 30 november 2020

Isak Kurt, Stockholm, per den 31 december 2020

Josefine Larsson, Stockholm, per den 13 december 2020

Lennart Larsson, Partille, per den 31 december 2020

Sten Ivar Larsson, Genarp, per den 30 december 2020

David Leffler, Stockholm, per den 11 januari 2021

Viktor Leisnert, Stockholm, per den 29 december 2020

Carl-Olof Lindberg, Lund, per den 31 december 2020

Eric Lindgren, Malmö, per den 22 december 2020

Gunnar Lindskog, Danderyd, per den 31 december 2020

Vincent Ljunggren, Stockholm, per den 31 december 2020

Bruce McGinn, Farsta, per den 31 december 2020

Rebecca Högberg Nordin, Stockholm, per den 18 januari 2021

Henrik Nordling, Göteborg, per den 20 december 2020

Emelie Persson, Stockholm, per den 22 januari 2021

Cecilia Rehn, Malmö, per den 31 december 2020

Karin Åkesson Rehnholm, Karlskrona, per den 31 december 2020

Jonas Rydgren, Karlskrona, per den 31 december 2020

Nils Ryrberg, Stockholm, per den 31 december 2020

Malte S:t Cyr Ohm, Stockholm, per den 18 januari 2021

Josefine Sjöholm, Göteborg, per den 11 december 2020

Marielle Strömbäck, Stockholm, per den 31 december 2020

Kjell Åke Sundelin, Östersund, per den 31 december 2020

Karin Söderberg, Stockholm, per den 14 december 2020

Lars Söderlund, Kungsbacka, per den 31 december 2020

Marita Tigerfeldt, Malmö, per den 31 december 2020

Nina Tour, Stockholm, per den 31 december 2020

Kent Troedsson, Malmö, per den 31 december 2020

Caroline Ygge, Göteborg, per den 31 december 2020

Upphävning av EU-registrering

Melisande Sandén, Lycksele, per den 31 december 2020

Avlidna ledamöter

Ingemar Brelid, Mariestad, den 31 maj 2020

Jan Erik Claesson, Stockholm, den 5 december 2020

Lars Malm, Örebro, den 8 augusti 2020

Micael Sangwill, Göteborg, den 2 april 2020