Juridiska Biblioteket Hilda SHRA Menu Search Question Bubble User tie User Coin warning Check Close angle-up angle-down Twitter Facebook linkedin Document hand with heart paragraph

34 nya advokater

Nya ledamöter den 18 maj.

Sveriges advokatsamfunds styrelse antog 34 nya ledamöter vid sitt sammanträde den 18 maj 2018.

Nicklas Bexelius
Stockholmsavdelningen
Synch Advokat AB
Box 3631
103 59 Stockholm

Martin Bogg
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Delphi KB
Box 1432
111 84 Stockholm

Peter Brandt
Stockholmsavdelningen
Juristfirman Peter Brandt AB
Birger Jarlsgatan 2
114 34 Stockholm

Marcus Carlsson
Västra avdelningen
Advokatbyrån Almer AB
Box 239
541 25 Skövde

Olof Ceder
Mellersta avdelningen
Advokatfirman Nordkvist AB
Klostergatan 23
703 61 Örebro

Jasmin Draszka-Ali
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 1703
111 87 Stockholm

Gabriella Fossum
Västra avdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 11025
404 21 Göteborg

Natalie Franke
Stockholmsavdelningen
Hellström Advokatbyrå KB
Box 7305
103 90 Stockholm

Reza Ghasemi
Västra avdelningen
Advokaterna Justitia AB
Skaraborgsvägen 21
506 30 Borås

Klara Gratte
Stockholmsavdelningen
Per Gratte Advokatbyrå AB
Box 3399
103 68 Stockholm

Rebecka Halef
Stockholmsavdelningen
Advokatbyrån Massi AB
Dalagatan 100
113 43 Stockholm

Martin Hallström
Västra avdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB
Box 2235
403 14 Göteborg

Jerker Hällqvist
Västra avdelningen
Göteborgs Advokatbyrå AB
Box 11145
404 23 Göteborg

Maria Karlsson
Västra avdelningen
Advokatfirman Wåhlin AB
Östra Hamngatan 5
411 10 Göteborg

Daniel Kazemi
Västra avdelningen
KENNEDY ADVOKATBYRÅ HB
Box 5260
402 25 Göteborg

Hermina Grozdanic Kelly
Västra avdelningen
Advokatfirman Lindahl KB
Box 11911
404 39 Göteborg

Emelie Klefbeck
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 1703
111 87 Stockholm

Alex Källberg
Södra avdelningen
Setterwalls Advokatbyrå AB
Box 4501
203 20 Malmö

Douglas Lahnborg
Utlandsavdelningen
Orrick, Herrington & Sutcliffe (UK) LLP
107 Cheapside                
London
EC2V 6DN
England

Emil Larsson
Västra avdelningen
Rosengrens Advokatbyrå i Göteborg AB
Box 2523
403 17 Göteborg

Rikard Lindahl
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 1703
111 87 Stockholm

Marc Lindberg
Västra avdelningen
Crusner Advokatbyrå AB
Hvitfeldtsgatan 15
411 20 Göteborg

Henrik Lindstrand
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Cederquist KB
Box 1670
111 96 Stockholm

Jessica Lorne
Stockholmsavdelningen
Advokatfirma DLA Piper Sweden KB
Box 7315
103 90 Stockholm

Hanna Lundqvist
Västra avdelningen
Advokatfirman Lindahl KB
Box 11911
404 39 Göteborg

Stefan Mellbin
Stockholmsavdelningen
Advokatbolaget Opus AB
Drottninggatan 83, 1 tr.
111 60 Stockholm

Johan Mellenius
Stockholmsavdelningen
Time Advokatbyrå KB
Box 590
114 11 Stockholm

Kajsa Tesch Morawetz
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Cederquist KB
Box 1670
111 96 Stockholm

Johanna Nordahl
Stockholmsavdelningen
Roschier Advokatbyrå AB
Box 7358
103 90 Stockholm

Angelica Rigborn
Stockholmsavdelningen
Fria Advokater KB
Box 12706
112 94 Stockholm

Sabina Rzakuli-zade
Mellersta avdelningen
Zedendahl Advokatbyrå i Avesta AB
Polervägen 10
774 41 Avesta

Kristina Stavne
Stockholmsavdelningen
Advokatfirma DLA Piper Sweden KB
Box 7315
103 90 Stockholm

Frida Svensson
Södra avdelningen
Frisells Advokatbyrå AB
Kiliansgatan 15
223 50 Lund

Johanna Widenby
Stockholmsavdelningen
Stockholms Advokatteam AB
Wennerbergsgatan 10, 5 tr
112 58 Stockholm

Registrerade EU-advokater

Anne-Gwendolin Geismar (Rechtsanwältin, Tyskland)
Wistrand Advokatbyrå
Box 7543
103 93 Stockholm

Melisande Sandén (solicitor, England och Wales)
Sandén Solicitors
c/o Melisande Middleton
Flakaträsk 23
921 92 Lycksele

Utträdda ledamöter

Tobias Bergström, Stockholm, per den 7 april 2018

Magnus Björkman, Stockholm, per den 1 maj 2018

Pernilla Book, Göteborg, per den 15 april 2018

Joakim Brännström, Stockholm, per den 1 maj 2018

Simon Carlsson, Göteborg, per den 1 maj 2018

Per-Owe Dorfh, Stockholm, per den 1 maj 2018

Johan Edward, Stockholm, per den 5 maj 2018

Sara Fjell, Stockholm, per den 13 april 2018

Henrik Johansson, Stockholm, per den 1 maj 2018

Anna Meiton, Stockholm, per den 20 april 2018

Hans Nordenström, Skarpnäck, per den 16 april 2018

Emelie Oliwsson, Stockholm, per den 30 april 2018

Kristina Swahn, Bromma, per den 11 maj 2018

Viktor Wahlqvist, Stockholm, per den 16 april 2018

Amanda Winberg, Stockholm, per den 16 maj 2018

Felicia Winberg, Stockholm, per den 30 april 2018

Nina Wittholt, Göteborg, per den 15 april 2018

Avliden ledamot 

Tomas Algons, Skövde, den 7 maj 2018