Juridiska Biblioteket Hilda SHRA Menu Search Question Bubble User tie User Coin warning Check Close angle-up angle-down Twitter Facebook linkedin Document hand with heart paragraph

52 nya advokater

Nya ledamöter den 27 augusti.

Styrelsen för Sveriges advokatsamfund antog 52 nya ledamöter vid sitt sammanträde i dag den 27 augusti.

Mustafa Sheikh Abdi
Stockholmsavdelningen
C J Advokatbyrå AB
Sturegatan 46
114 36 Stockholm

Joachim Agrell
Stockholmsavdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB
Box 1711
111 87 Stockholm

Alexandra Alquist
Södra avdelningen
Advokatfirman Proforma AB
Kyrkogatan 17
222 22 Lund

Mikael Palm Andersson
Västra avdelningen
Advokatfirman Wåhlin AB
Östra Hamngatan 5
411 10 Göteborg

Mayssam Baken
Södra avdelningen
BAAKEN & NYBERG SKÅNE AB
Henry Dunkers plats 2
252 67 Helsingborg

Helene Berg
Västra avdelningen
Juristfirman Helene Berg AB
Danska vägen 72
416 59 Göteborg

Emma Bädicker
Västra avdelningen
Advokatfirman Delphi i Göteborg KB
Östra Hamngatan 29
411 10 Göteborg

Peter Bäärnhielm
Stockholmsavdelningen
Wigge & Partners Advokat KB
Birger Jarlsgatan 25
111 45 Stockholm

Joseph Christenson
Västra avdelningen
Joseph Christenson AB
Box 278
421 23 Västra Frölunda

Sophie Edholm
Västra avdelningen
Advokatbyrå Prima AB
Allégatan 20
503 32 Borås

Anna Nikolina Erikson
Västra avdelningen
Advokatfirman Lindahl KB
Box 11911
404 39 Göteborg

Stina Eriksson
Stockholmsavdelningen
Setterwalls Advokatbyrå AB
Box 1050
101 39 Stockholm

Oskar Foborg
Stockholmsavdelningen
Frank Advokatbyrå AB
Box 7099
103 87 Stockholm

Christian Forslind
Norra avdelningen
Advokatfirman De Basso AB
Första Magasinsgatan 5
803 10 Gävle

Olof Forslund
Stockholmsavdelningen
Setterwalls Advokatbyrå AB
Box 1050
101 39 Stockholm

Anita Gillior
Stockholmsavdelningen
Chouette advokatbyrå AB
Box 3625
103 59 Stockholm

Cecilia Hagman
Västra avdelningen
Foyen Advokatfirma KB
Stora Nygatan 33
411 08 Göteborg

Sven Häggström
Södra avdelningen
Adacta Advokatbyrå AB
Kalendegatan 7
211 35 Malmö

Rozalin Inci
Västra avdelningen
Advokatfirman Salmi & Partners AB
Odinsgatan 10, 7 tr
411 03 Göteborg

Nathalie Jonsson
Västra avdelningen
Front Advokater AB
Kungstorget 2
411 17 Göteborg

Åsa Karlsson
Mellersta avdelningen
Altrium Advokatbyrå AB
Kungsgatan 25
753 32 Uppsala

Marcus Karner
Västra avdelningen
Gaestadius advokater KB
Västra Hamngatan 20
411 17 Göteborg

Gökhan Kizil
Mellersta avdelningen
Advokaterna Bergh & Staaf KB
Kyrkogatan 6
792 30 Mora

Henrik af Klinteberg
Södra avdelningen
Advokatfirman VICI AB
Box 1209
221 05 Lund

Karin Knihs Krumlinde
Mellersta avdelningen
Advokaterna Wikner & Marneros AB
Box 179
792 23 Mora

William Kåge
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 1703
111 87 Stockholm

Erik Lagerlöf
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 1703
111 87 Stockholm

Carolina Lind
Stockholmsavdelningen
Kanter Advokatbyrå KB
Box 1435
111 84 Stockholm

Olof Malmberg
Stockholmsavdelningen
Gernandt & Danielsson Advokatbyrå KB
Box 5747
114 87 Stockholm

Louise Nilsson
Södra avdelningen
Oscarson Advokatbyrå AB
Bergaliden 11
252 23 Helsingborg

Ivar Näslund
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Cederquist KB
Box 1670
111 96 Stockholm

Peter Olsson
Södra avdelningen
Flood Herslow Holme Advokatbyrå AB
Skeppsbron 3
211 20 Malmö

Camilla Orefjärd
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Defens AB
Kornhamnstorg 57
111 27 Stockholm

Alva Pennanen
Stockholmsavdelningen
Grey Advokatbyrå AB
Birger Jarlsgatan 12
114 34 Stockholm

Yvette Randquist
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Björn Rosengren HB
Birger Jarlsgatan 73–75, 1 tr.
113 56 Stockholm

Sofia Rasmusson
Stockholmsavdelningen
Advokatfirma DLA Piper Sweden KB
Box 7315
103 90 Stockholm

Fredrik Sandström
Stockholmsavdelningen
AG Advokat KB
Box 3124
103 62 Stockholm

Elsa Segerros
Stockholmsavdelningen
Försvarsadvokaterna Stockholm HB
Box 12107
102 23 Stockholm

Peter Stangendahl
Mellersta avdelningen
Uppsala Juristfirma
Kungsgatan 16
753 32 Uppsala

Hanna Stegrell
Stockholmsavdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB
Box 1711
111 87 Stockholm

Linn Strömberg
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Delphi KB
Box 1432
111 84 Stockholm

Victor Stålblad
Stockholmsavdelningen
Bird & Bird Advokat KB
Box 7714
103 95 Stockholm

Isabelle Stålhammar
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Cederquist KB
Box 1670
111 96 Stockholm

Gunnar Svedberg
Stockholmsavdelningen
Olof Johan Rågmark Advokatbyrå AB
Hornsgatan 24
118 20 Stockholm

Cornelia Svensson
Södra avdelningen
Trägårdh Advokatbyrå AB
Box 345
201 23 Malmö

Simon Söderholm
Stockholmsavdelningen
Bird & Bird Advokat KB
Box 7714
103 95 Stockholm

Sofia Timoudas
Stockholmsavdelningen
Eversheds Sutherland Advokatbyrå AB
Box 14055
104 40 Stockholm

Emily Töyrä
Norra avdelningen
Advokatbyrån Kaiding Kommanditbolag
Box 124
901 04 Umeå

Joakim Wahlgren
Stockholmsavdelningen
Wigge & Partners Advokat KB
Birger Jarlsgatan 25
111 45 Stockholm

Astrid Wellton
Stockholmsavdelningen
Cirio Advokatbyrå AB
Box 3294
103 65 Stockholm

Malin Wållgren
Stockholmsavdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB
Box 1711
111 87 Stockholm

Jonas Öjelid
Västra avdelningen
Advokatfirman Glimstedt AB
Box 2259
403 14 Göteborg

Registrerad EU-advokat

Christian Rödl (Rechtsanwalt, Tyskland)
Advokatfirman Engström & Co AB
Jungmansgatan 12
211 11 Malmö

Utträdda ledamöter

Katrin Berglund, Helsingborg, per den 5 augusti 2020

Maria Billing, Stockholm, per den 23 augusti 2020

Mariquita Björnberg, Storuman, per den 11 augusti 2020

Johan Bohm, Stockholm, per den 22 juni 2020

Jonas Borg, Stockholm, per den 14 augusti 2020

Charlotte Frisack Brodin, Stockholm, per den 20 augusti 2020

Carin Carlsson, Göteborg, per den 1 juli 2020

Charlotta Cederberg, Göteborg, per den 3 juli 2020

Emil Dalén, Stockholm, per den 1 augusti 2020

Pontus Danielson, Göteborg, per den 9 augusti 2020

Victoria Fjällborg, Boden, per den 23 juli 2020

Lennart Franson, Karlskrona, per den 1 juli 2020

Sören Härnblad, Enebyberg, per den 10 augusti 2020

Tove Klackenberg, Angered, per den 30 juni 2020

Lars Lundkvist, Ljusdal, per den 28 juni 2020

Johan Matz, Rättvik, per den 30 juni 2020

Tora Molander, Malmö, per den 13 juli 2020

Anna Myrhed, Kista, per den 9 augusti 2020

Gustav Nittby, Stockholm, per den 16 augusti 2020

Tore Noreberg, Falun, per den 11 juni 2020

Johanna Persson, Göteborg, per den 19 juli 2020

Isabel Ringsby, Stockholm, per den 2 augusti 2020

Helena Rosberg, Uppsala, per den 12 juni 2020

Emelie Skoog, Stockholm, per den 17 augusti 2020

Amanda Wassén, London, per den 1 juli 2020

Rebecca Wetterling, Stockholm, per den 15 augusti 2020

Avlidna ledamöter

Inga-Britt Ahlström, Nacka, den 29 maj 2020

Gunilla Fallenius, Täby, den 6 maj 2020

Claës Forsberg, Stockholm, den 3 juli 2020

Bertil Malmlöf, Stockholm, den 30 juni 2020

Karl Potapoff, Stockholm, den 13 juni 2020