Juridiska Biblioteket Hilda SHRA Menu Search Question Bubble User tie User Coin warning Check Close angle-up angle-down Twitter Facebook linkedin Document hand with heart paragraph

63 nya advokater

Nya ledamöter den 5 mars.

Styrelsen för Sveriges advokatsamfund antog 63 nya ledamöter vid sitt sammanträde i dag den 5 mars.

Josefine Alvarsson
Norra avdelningen
Hanssons Advokatbyrå HB
Nybrogatan 5 B
871 30 Härnösand

Klas Arvidsson
Stockholmsavdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB
Box 1711
111 87 Stockholm

Nina Ask
Östra avdelningen
Visioner Advokatbyrå AB
Box 37
572 21 Oskarshamn

Melina Auvinen
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman NORDIA KB
Box 70389
107 24 Stockholm

Patrik Brage
Stockholmsavdelningen
Wigge & Partners Advokat KB
Birger Jarlsgatan 25
111 45 Stockholm

Filip Brosset
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 1703
111 87 Stockholm

Sara Bysell
Mellersta avdelningen
Agenda Advokatbyrå AB
Box 1111
751 41 Uppsala

Sandybell Dogan
Mellersta avdelningen
Advokatfirman De Basso AB
Stora gatan 40
722 12 Västerås

Agnes Domar
Mellersta avdelningen
Agenda Advokatbyrå AB
Box 1111
751 41 Uppsala

Ville Edström
Stockholmsavdelningen
Lewis Langley & Partners Advokatbyrå HB
Gamla Brogatan 11
111 20 Stockholm

Elin Eliasson
Norra avdelningen
Advokatbyrån Kaiding Kommanditbolag
Köpmangatan 22
831 30 Östersund

Per Englund
Stockholmsavdelningen
Wistrand Advokatbyrå Stockholm KB
Box 7543
103 93 Stockholm

Hampus Eriksson
Stockholmsavdelningen
Wigge & Partners Advokat KB
Birger Jarlsgatan 25
111 45 Stockholm

Denice Forstén
Stockholmsavdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB
Box 1711
111 87 Stockholm

Leila Gharihaghighat
Stockholmsavdelningen
WE Advokater AB
Hantverkargatan 26
112 21 Stockholm

August Gustafsson
Södra avdelningen
Advokatfirman Kristoffer Ståhl AB
Malmöhusvägen 1
211 18 Malmö

Linnéa Gävbo
Stockholmsavdelningen
Setterwalls Advokatbyrå AB
Box 1050
101 39 Stockholm

Mathilda Haglund
Stockholmsavdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB
Box 1711
111 87 Stockholm

Johanna Hamrefält
Västra avdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 11025
404 21 Göteborg

Annika Troive Hedman
Mellersta avdelningen
Advokatfirman Sylwan och Fenger-Krog AB
Box 1043
791 10 Falun

Martin Henning
Mellersta avdelningen
Advokatfirman Abersten Gävle AB
Kungsgatan 12
753 32 Uppsala

Erik Holm
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Två Lejon KB
Karlavägen 55
114 49 Stockholm

Sara Holmgren
Mellersta avdelningen
Hikes & Fagerberg Advokatbyrå AB
Köpmangatan 3
722 15 Västerås

Tobias Hultén
Stockholmsavdelningen
Kanter Advokatbyrå KB
Box 1435
111 84 Stockholm

Mica Hultgren
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Glimstedt Stockholm KB
Box 5244
102 45 Stockholm

Robin Håkansson
Stockholmsavdelningen
Fröberg & Lundholm Advokatbyrå AB
Kungsgatan 44
111 35 Stockholm

Johanna Jonsson
Västra avdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB
Box 2235
403 14 Göteborg

Anna Juhlin
Södra avdelningen
Advokatfirman Lindahl KB
Studentgatan 6
211 38 Malmö

Frida Karlsson
Stockholmsavdelningen
Cirio Advokatbyrå AB
Box 3294
103 65 Stockholm

Lina Karlsson
Västra avdelningen
Advokatfirman Allié AB
Norra Hamngatan 18
411 06 Göteborg

Max Karlsson
Stockholmsavdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB
Box 1711
111 87 Stockholm

Marek Keller
Stockholmsavdelningen
Wistrand Advokatbyrå Stockholm KB
Box 7543
103 93 Stockholm

Karl Klackenberg
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 1703
111 87 Stockholm

Linn af Klinteberg
Norra avdelningen
Advokatbyrån Kronvall Skoglund Wachenfeldt AB
Ruddammsgatan 32
803 11 Gävle

Olle Kristhammar
Stockholmsavdelningen
Försvarsadvokaterna Stockholm HB
Box 12107
102 23 Stockholm

Aleksander Källkvist
Södra avdelningen
MAQS Advokatbyrå Malmö KB
Box 226
201 22 Malmö

Josefine Larsson
Västra avdelningen
Advokatfirman Samuelsson AB
Surbrunnsgatan 6
411 19 Göteborg

Karolina Larsson
Stockholmsavdelningen
J. Lindwall Law Group Advokatbyrå AB
Åsögatan 119
116 24 Stockholm

Isabelle Levin
Östra avdelningen
AdvokatFirman Kronan HB
Box 18
391 20 Kalmar

Marika Levin
Stockholmsavdelningen
Lindskog Malmström Advokatbyrå KB
Box 27707
115 91 Stockholm

Carl-Johan Lundgren
Södra avdelningen
Setterwalls Advokatbyrå AB
Box 4501
203 20 Malmö

Jenny Magnusson
Mellersta avdelningen
Wallin Advokatbyrå AB
Box 2131
750 02 Uppsala

Kawin Mårtensson
Stockholmsavdelningen
Kompass Advokat AB
Munkbron 11
111 28 Stockholm

Amanda Nilsson
Stockholmsavdelningen
AG Advokat KB
Box 3124
103 62 Stockholm

Martin Nyberg
Stockholmsavdelningen
Advokatfirma DLA Piper Sweden KB
Box 7315
103 90 Stockholm

Ida Odelius
Västra avdelningen
Advokatfirman SJS KB
Kristinelundsgatan 16
411 37 Göteborg

Pierre Olsson
Stockholmsavdelningen
Gernandt & Danielsson Advokatbyrå KB
Box 5747
114 87 Stockholm

Neha Prakash
Stockholmsavdelningen
Baker & McKenzie Advokatbyrå KB
Box 180
101 23 Stockholm

Rebecka Riismark
Stockholmsavdelningen
7wise Advokatbyrå KB
Kungsgatan 56
111 22 Stockholm

Anton Salamon
Stockholmsavdelningen
Roschier Advokatbyrå AB
Box 7358
103 90 Stockholm

Gina Samaan
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman De Basso AB
Hantverkargatan 42 B
112 21 Stockholm

Malin Stenberg
Västra avdelningen
MAQS Advokatbyrå Göteborg AB
Box 11918
404 39 Göteborg

Linnea Sveds
Stockholmsavdelningen
Advokatbyrå Barbro Sjöqvist & Rebecca Lagh AB
Skånegatan 63
116 37 Stockholm

David Särneö
Västra avdelningen
Advokatfirman Winn AB
Östra Larmgatan 1
411 07 Göteborg

Ebba Tapper
Västra avdelningen
Engström & Hellman Advokatbyrå AB
Spannmålsgatan 19
411 05 Göteborg

Max Thimmig
Stockholmsavdelningen
Stavenow advokatbyrå AB
Skeppsbron 40
111 30 Stockholm

Carolina Wahlby
Stockholmsavdelningen
Hannes Snellman Advokatbyrå AB
Box 7801
103 96 Stockholm

Sofie Kastrup Valera
Stockholmsavdelningen
Advokatbolaget Opus AB
Drottninggatan 83, 1 tr.
111 60 Stockholm

Micaela Weije
Södra avdelningen
Advokatfirman Delphi i Malmö AB
Nordenskiöldsgatan 11 A
211 19 Malmö

Kari Wergens
Norra avdelningen
ADVOKATBOLAGET i Skellefteå AB
Renmarkstorget 5 D
903 26 Umeå

Lena Westberg
Södra avdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 4255
203 13 Malmö

Cecilia Xia
Stockholmsavdelningen
Setterwalls Advokatbyrå AB
Box 1050
101 39 Stockholm

Aziza Örs
Stockholmsavdelningen
Landahl Advokatbyrå AB
Box 19143
104 32 Stockholm

Registrerade EU-advokater

Annika Pynnä (asianajaja/advokat, Finland)
Roschier Advokatbyrå AB
Box 7358
103 90 Stockholm

Per Theobaldt (Rechtsanwalt, Tyskland)
Rechtsanwalt Per Theobaldt
Olof Palmes gata 29, 4 tr
111 22 Stockholm

Utträdda ledamöter

Eva Blum, Malmö, per den 15 februari 2020

Lars Bolander, Västerås, per den 31 december 2019

Fanny Cukierman, Stockholm, per den 31 januari 2020

Emily Tomas Da Costa, Stockholm, per den 28 februari 2020

Magnus Dahlen, Göteborg, per den 31 december 2019

Jasmin Draszka-Ali, Stockholm, per den 14 februari 2020

Ulrika Eek Eberharter, Stockholm, per den 27 januari 2020

Frida Engzell, Stockholm, per den 17 januari 2020

Rolf Eriksson, Helsingborg, per den 1 mars 2020

Thelma Fredin, Göteborg, per den 29 februari 2020

Jonas Ingvarson Graffman, Stockholm, per den 27 januari 2020

Malin Haag, Stockholm, per den 29 februari 2020

Thony Lindström Härdin, Göteborg, per den 1 mars 2020

Kristoffer Jacobsson, Jönköping, per den 29 februari 2020

Aya Kikuchi, Stockholm, per den 8 februari 2020

Leo Kratz, Lund, per den 31 januari 2020

Emil Landin, Stockholm, per den 8 februari 2020

Karin Lang, Stockholm, per den 25 januari 2020

Bo Liedholm, Limhamn, per den 1 mars 2020

Pontus Lindfelt, Bryssel, per den 31 december 2019

Felix Ljunggren, Stockholm, per den 31 januari 2020

Hanne Mannheimer, Malmö, per den 31 december 2019

Kajsa Tesch Morawetz, Stockholm, per den 1 februari 2020

Emma Noreklint, Göteborg, per den 1 mars 2020

Magnus Norell, Uppsala, per den 31 december 2019

Karsten Nyblom, Bjärred, per den 10 februari 2020

Ulf Olofsson, Haparanda, per den 29 februari 2020

Carl-Johan Roth, Linköping, per den 31 januari 2020

Anna Sardh, Helsingborg, per den 31 januari 2020

Frida Toveby, Göteborg, per den 31 januari 2020

Gunnar Werner, Torekov, per den 4 februari 2020

Daniel Jessen Winbo, Göteborg, per den 14 februari 2020

Avlidna ledamöter

Nils Hansson, Härnösand, den 25 december 2019

Jan Holmqvist, Stockholm, den 7 augusti 2019

Håkan Jerreström, Västervik, den 20 december 2019

Thomas Ljungdahl, Kristianstad, den 4 februari 2020

Per-Olov Nordh, Brottby, den 8 april 2019

Robert Pedersen, Sunne, den 31 januari 2020

Gunnar Schön, Bromma, den 4 december 2019

Elisabet Sjöfält-Uddborn, Viken, den 26 september 2019

Verner Thorsen, Malmö, den 30 juli 2019

Bo Widstrand, Umeå, den 15 december 2019

Peter Wåhlin, Kullavik, den 12 januari 2020