Juridiska Biblioteket Hilda SHRA Menu Search Question Bubble User tie User Coin warning Check Close angle-up angle-down Twitter Facebook linkedin Document hand with heart paragraph

35 nya advokater

Nya ledamöter den 2 oktober.

Styrelsen för Sveriges advokatsamfund antog 35 nya ledamöter vid sitt sammanträde i dag den 2 oktober.

Anna Alnervik
Södra avdelningen
Advokataktiebolaget Jansson & Partners
Järnvägsgatan 6
261 32 Landskrona

Urim Azemi
Södra avdelningen
Advokatfirman Linge AB
Kungshuset, Landbrogatan 7
371 34 Karlskrona

Melinda Bagherzadehdarban
Mellersta avdelningen
Advokatbyrån Vigilo AB
Sysslomansgatan 30
752 23 Uppsala

Amelie Bengtsson
Västra avdelningen
Advokatfirman NORDIA Göteborg KB
Kungsportsavenyen 1
411 36 Göteborg

Cecilia Bergman
Stockholmsavdelningen
Törngren Magnell & Partners Advokatfirma KB
Jakobs torg 3
111 52 Stockholm

Mathilda Blom
Västra avdelningen
WERKS Advokater AB
Östra Hamngatan 41
411 10 Göteborg

Mattias Dacker
Stockholmsavdelningen
Eversheds Sutherland Advokatbyrå AB
Box 14055
104 40 Stockholm

Dinela Dervovic
Mellersta avdelningen
Advokatbolaget WIKÖ HB
Box 445
751 06 Uppsala

David Gräslund
Stockholmsavdelningen
White & Case Advokataktiebolag
Box 5573
114 85 Stockholm

Otto Gullberg
Västra avdelningen
Rosengrens Advokatbyrå i Göteborg AB
Box 2523
403 17 Göteborg

Astrid Gustafsson
Stockholmsavdelningen
Roschier Advokatbyrå AB
Box 7358
103 90 Stockholm

Erik Hagberg
Västra avdelningen
Advokatfirman Treschow & Partner AB
Office No 11, Viktoriagatan 11
411 25 Göteborg

Helena Helgeby
Stockholmsavdelningen
Falkenborn Advokatbyrå AB
Nybrogatan 7
114 34 Stockholm

Viktoria Hybbinette
Västra avdelningen
Wistrand Advokatbyrå Göteborg KB
Box 11920
404 39 Göteborg

Eleonora Johansson
Södra avdelningen
Advokatbyrån Markus Bergdahl AB
Drottninggatan 30–36
252 21 Helsingborg

Jessica Kling
Östra avdelningen
Maminza Advokatbyrå AB
Järnvägsgatan 10
582 22 Linköping

Adriana Krzymowska
Stockholmsavdelningen
Krzymowski Juristbyrå AB
Box 44047
100 73 Stockholm

Amelia Krzymowska
Stockholmsavdelningen
Krzymowski Juristbyrå AB
Box 44047
100 73 Stockholm

Antonia Krzymowska
Stockholmsavdelningen
Krzymowski Juristbyrå AB
Box 44047
100 73 Stockholm

Harry Kwiek
Stockholmsavdelningen
SEGER Advokatbyrå Uppsala AB
Södra Agnegatan 29
112 29 Stockholm

Alexander Lindeberg
Västra avdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 11025
404 21 Göteborg

Eric Lindholm
Västra avdelningen
Nilsson Advokater BTN Väst AB
Box 89
461 22 Trollhättan

Elin Ljungström
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Cederquist KB
Box 1670
111 96 Stockholm

Sofia Lord
Södra avdelningen
Advokatfirman Hemzelius Fransson AB
Lilla Fiskaregatan 2
222 22 Lund

Caroline Lundwall
Södra avdelningen
Adacta Advokatbyrå AB
Kalendegatan 7
211 35 Malmö

Reem Matlak
Stockholmsavdelningen
Matlak Juristbyrå AB
Fleminggatan 68
112 45 Stockholm

Malin Nilsson
Stockholmsavdelningen
Altene advokatbyrå AB
Järnagatan 16
151 73 Södertälje

Mirjam Olofsson
Stockholmsavdelningen
Wistrand Advokatbyrå Stockholm KB
Box 7543
103 93 Stockholm

Emelie Piironen
Stockholmsavdelningen
Advokatfirma DLA Piper Sweden KB
Box 7315
103 90 Stockholm

David Rosengren
Östra avdelningen
Kihlstedts Advokatbyrå HB
Box 74
595 21 Mjölby

Ariana Sohrabi
Stockholmsavdelningen
Baker & McKenzie Advokatbyrå KB
Box 180
101 23 Stockholm

Victor Sund
Stockholmsavdelningen
Eversheds Sutherland Advokatbyrå AB
Box 14055
104 40 Stockholm

Johanna Peterson Tell
Södra avdelningen
Setterwalls Advokatbyrå AB
Box 4501
203 20 Malmö

Victoria Wennerlund
Stockholmsavdelningen
Wega Advokater AB
Fleminggatan 75
112 33 Stockholm

Viktor Wihlstrand
Södra avdelningen
Advokatfirman Lindahl KB
Box 1214
251 12 Helsingborg

Registrerade EU-advokater

Karola Xénia Kassai (ügyvéd, Ungern)
KassaiLaw AB
Östra Parkvägen 21
137 97 Årsta havsbad

Katja Flittner (advokat, Finland)
Wigge & Partners Advokat KB
Birger Jarlsgatan 25
111 45 Stockholm

Utträdda ledamöter

Anna Ahlénius, Stockholm, per den 1 oktober 2020

Anders Ahlm, Bohus-Malmön, per den 31 augusti 2020

Fredrik Andersson, Kristianstad, per den 31 augusti 2020

Julia Asplund, Stockholm, per den 30 augusti 2020

Marcus Axelryd, Stockholm, per den 31 augusti 2020

Frida Bergqvist, Göteborg, per den 31 augusti 2020

Manne Bergström, Stockholm, per den 31 augusti 2020

Arvid Bard Bringéus, Stockholm, per den 31 augusti 2020

Helena Dandenell, Stockholm, per den 31 augusti 2020

Alexander Engström, Stockholm, per den 1 september 2020

Josefina Erdös, Stockholm, per den 1 september 2020

Joel Fingal, Göteborg, per den 1 oktober 2020

Emma Grönroos, Stockholm, per den 24 augusti 2020

Linda Hallberg, Malmö, per den 11 september 2020

Carl-Fredrik Hedengren, Stockholm, per den 21 september 2020

Viveka Heimer, Stockholm, per den 4 september 2020

Malin Hofstedt, Stockholm, per den 4 september 2020

Linda Jönsjö, Malmö, per den 1 september 2020

Anders Karlsson, Stockholm, per den 10 augusti 2020

Klara Kjellberg, Stockholm, per den 29 augusti 2020

Ronja Kleiser, Stockholm, per den 1 oktober 2020

Hanna Lekås, Stockholm, per den 30 augusti 2020

Cecilia Lindström, Stockholm, per den 1 oktober 2020

Johan Mellenius, Stockholm, per den 31 augusti 2020

Elin Nilsson, Strömstad, per den 30 september 2020

Katja Persson, London, per den 1 oktober 2020

Sigrid Premberg, Göteborg, per den 1 oktober 2020

Daniel Strand, Stockholm, per den 4 september 2020

Olof Torén, Stockholm, per den 25 augusti 2020

Tobias Thind Tornkvist, Göteborg, per den 14 september 2020

Sebastian Westerling, Stockholm, per den 1 oktober 2020

Erik Åslund, Stockholm, per den 30 augusti 2020

Christian Österholm, Märsta, per den 30 september 2020

Avlidna ledamöter

Anders Frigell, Uppsala, den 4 juli 2020