Juridiska Biblioteket Hilda SHRA Menu Search Question Bubble User tie User Coin warning Check Close angle-up angle-down Twitter Facebook linkedin Document hand with heart paragraph

55 nya advokater

Nya ledamöter den 1 oktober.

Styrelsen för Sveriges advokatsamfund antog 55 nya ledamöter vid sitt sammanträde i dag den 1 oktober.

Carl Jonas Agrén
Stockholmsavdelningen
ERLEGAL Advokat KB
Västra Trädgårdsgatan 6 A
111 53 Stockholm

Adelina Alija
Västra avdelningen
Elison Wahlin Advokatbyrå KB
Box 10025
434 21 Kungsbacka

Andrea Anjou
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Carler AB
Box 7557
103 93 Stockholm

Carmen Arroyo
Stockholmsavdelningen
Vernia Advokatbyrå AB
Sveavägen 116, 5 tr
113 50 Stockholm

Sophia Astberg
Stockholmsavdelningen
Linklaters Advokatbyrå AB
Box 7833
103 98 Stockholm

Henrik Aurelius
Stockholmsavdelningen
Wistrand Advokatbyrå Stockholm KB
Box 7543
103 93 Stockholm

Philippe Benalal
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Fylgia KB
Box 55555
102 04 Stockholm

Elias Berg von Linde
Stockholmsavdelningen
Vasa Advokatbyrå AB
Sköldungagatan 4
114 27 Stockholm

Daniel Berger
Stockholmsavdelningen
Next Advokater KB
Box 7641
103 94 Stockholm

Jim Blomström
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Åberg & Co AB
Box 16295
103 25 Stockholm

Michelle Brodin
Stockholmsavdelningen
Kriström Advokatbyrå KB
Box 7184
103 88 Stockholm

Charlotte Brunlid
Stockholmsavdelningen
Advokatfirma DLA Piper Sweden KB
Box 7315
103 90 Stockholm

Matilda Claussén-Karlsson
Östra avdelningen
Advokatfirman Delphi i Östergötland AB
Box 465
581 05 Stockholm

Emelie Ejnarsson
Södra avdelningen
Luterkort Advokatbyrå HB
Stortorget 17
211 22 Malmö

Anders Elvingsson
Södra avdelningen
Fugleberg Advokater AB
Västergatan 1
211 21 Malmö

Filippa Exelin
Stockholmsavdelningen
White & Case Advokataktiebolag
Box 5573
114 85 Stockholm

Anna Maria Lagerqvist Gahm
Västra avdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 11025
404 21 Göteborg

Gabriella Nyström Gustavsson
Södra avdelningen
Advokatfirman Lindahl KB
Studentgatan 6
211 38 Malmö

Johan Göransson
Södra avdelningen
Setterwalls Advokatbyrå AB
Box 4501
203 20 Malmö

Beatrice Håkansson
Stockholmsavdelningen
Cirio Advokatbyrå AB
Box 3294
103 65 Stockholm

Jens Isakzon
Stockholmsavdelningen
Baker & McKenzie Advokatbyrå KB
Box 180
101 23 Stockholm

Johanna Jansson
Mellersta avdelningen
Advokatfirman Lindahl KB
Box 143
701 42 Örebro

Karin Källström
Stockholmsavdelningen
Afirm Advokat AB
Stora Gråmunkegränd 1
111 27 Stockholm

Erik Königsson
Mellersta avdelningen
Carlstads Advokatbyrå HB
Drottninggatan 10
652 25 Karlstad

Linus Larsén
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Delphi KB
Box 1432
111 84 Stockholm

Emilia Larson
Västra avdelningen
Advokatfirman Delphi i Göteborg KB
Östra Hamngatan 29
411 10 Göteborg

Zakarias Lindqvist
Stockholmsavdelningen
Terra Advokat AB
Artillerigatan 42
114 45 Stockholm

Marcus Lindström
Stockholmsavdelningen
Roschier Advokatbyrå AB
Box 7358
103 90 Stockholm

Sophia Lööf
Östra avdelningen
Kihlstedts Advokatbyrå HB
Box 74
595 21 Mjölby

Anna Martin
Stockholmsavdelningen
Kilpatrick Townsend & Stockton Advokat KB
Box 5421
114 84 Stockholm

Jon Meltzer
Västra avdelningen
Wistrand Advokatbyrå Göteborg KB
Box 11920
404 39 Göteborg

Gustav Moleklint
Östra avdelningen
Kihlstedts Advokatbyrå HB
Box 350
581 03 Linköping

Amanda Monell
Västra avdelningen
Gaestadius advokater KB
Västra Hamngatan 20
411 17 Göteborg

Georg Naeslund
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman W&Ö HB
Box 7387
103 91 Stockholm

Rebecca Nilsson
Stockholmsavdelningen
Terra Advokat AB
Artillerigatan 42
114 45 Stockholm

Petter Nordin
Mellersta avdelningen
Advokatfirman Landerdahl & Partners AB
Hantverkargatan 2 B
722 12 Västerås

Emil Ekdahl Norling
Södra avdelningen
Advokatbyrån Gulliksson AB
Box 739
220 07 Lund

Michaela Nyqvist
Mellersta avdelningen
Advokatfirman Stranding AB
Kungsängsgatan 17–19
753 22 Uppsala

Petra Ramberg Persson
Södra avdelningen
Moll & Grosskopf Advokater AB
Lilla Fiskaregatan 23
222 22 Lund

Jakob Raihle
Mellersta avdelningen
Advokatfirman Sylwan och Fenger-Krog AB
Box 1043
791 10 Falun

Elin Roos
Stockholmsavdelningen
Advokaterna Hurtig & Partners Stockholm AB
Kungsholmstorg 16
112 21 Stockholm

Johanna Runius
Västra avdelningen
Advokatbyrå Zeijersborger & Co AB
Allégatan 46
503 37 Borås

Martin Rückel
Stockholmsavdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB
Box 1711
111 87 Stockholm

Andrea Röjmalm
Stockholmsavdelningen
Grey Advokatbyrå AB
Birger Jarlsgatan 12
114 34 Stockholm

Gustaf Schüldt
Stockholmsavdelningen
Advokat Johan Schüldt AB
Box 45165
104 30 Stockholm

Henrik Sjögren
Stockholmsavdelningen
Walthon Advokater AB
Box 716
114 11 Stockholm

Annakarin Skogsberg
Västra avdelningen
MAQS Advokatbyrå AB
Box 11918
404 39 Göteborg

Magnus Strömqvist
Stockholmsavdelningen
Landahl Advokatbyrå KB
Box 19143
104 32 Stockholm

Cornelia Sundberg
Västra avdelningen
Elison Wahlin Advokatbyrå KB
Box 10025
434 21 Kungsbacka

Anna Elheim Sylten
Stockholmsavdelningen
Törngren Magnell & Partners Advokatfirma KB
Jakobs torg 3
111 52 Stockholm

Madeleine Thörn
Stockholmsavdelningen
Norburg & Scherp Advokatbyrå AB
Birger Jarlsgatan 15
111 45 Stockholm

Kadri Timmusk
Stockholmsavdelningen
Kriström Advokatbyrå KB
Box 7184
103 88 Stockholm

Emanuel Trotzig
Stockholmsavdelningen
Stockholms Advokatbyrå AB
Kungsholmstorg 6
112 21 Stockholm

Julia Wegelius
Stockholmsavdelningen
Cirio Advokatbyrå AB
Box 3294
103 65 Stockholm

Erik Wrisemo
Stockholmsavdelningen
JKN Advokat KB
Västra Trädgårdsgatan 8
111 53 Stockholm

Utträdda ledamöter

David Antonovic, Stockholm per den 1 september 2021
Ludvig Berglönn, Stockholm per den 23 augusti 2021
Mats Berter, Göteborg per den 1 september 2021
Mikael Bock, Stockholm per den 1 september 2021
Sofia Dam Wahlin, Malmö per den 1 september 2021
Cecilia Darrell, Göteborg per den 31 augusti 2021
Nils Fredrik Dehlin, Stockholm per den 1 september 2021
Kristina Ekberg, Stockholm per den 31 augusti 2021
Kristoffer Franzkeit, Malmö per den 10 september 2021
Ludvig Frithiof, Malmö per den 31 augusti 2021
Josephine Gejard, Stockholm per den 31 augusti 2021
Johan Gerhardsson, Stockholm per den 10 september 2021
Victoria Grossman, Malmö per den 1 oktober 2021
Pontus Grönberg, Stockholm per den 28 augusti 2021
Josefina Hallin, Göteborg per den 1 oktober 2021
Lisa Hellewig, Malmö per den 24 september 2021
Jonas Hämälä, Stockholm per den 1 september 2021
Frida Karlsson, Stockholm per den 31 augusti 2021
Daniel Kolm, Malmö per den 1 september 2021
Linda Källström, Göteborg per den 28 augusti 2021
Max Laestander, Stockholm per den 3 september 2021
Helén Landenberg, Stockholm per den 31 augusti 2021
Viveca Löwenhielm, Stockholm per den 1 september 2021
Paulina Malmberg, Stockholm per den 1 oktober 2021
Nathalie Miskin, Stockholm per den 1 oktober 2021
Anna Moll, Malmö per den 1 oktober 2021
Ingemar Mårtensson, Stockholm per den 8 september 2021
Tim Nellfors, Malmö per den 14 september 2021
Camilla Nordgren, Norrköping per den 31 augusti 2021
Olle Nykvist, Stockholm per den 1 oktober 2021
Anna Orlander, Stockholm per den 31 augusti 2021
Jon Pettersson, Stockholm per den 15 september 2021
Christian Reineby, Stockholm per den 4 september 2021
Christine Ringborg, Stockholm per den 17 september 2021
Robert Tolonen Scherman, Malmö per den 1 oktober 2021
Sofia Schmidt, Stockholm per den 9 september 2021
Kristina Stavne, Stockholm per den 31 augusti 2021
Joakim Söderlund, Stockholm per den 17 september 2021
Emelie Ulff Roth, Stockholm per den 29 augusti 2021
Lina Wiedenbach, Hamburg per den 31 augusti 2021
Upphävning av EU-registrering
Johanna Müller, Stockholm per den 30 augusti 2021

Avlidna ledamöter

Anders Fagrenius, Karlshamn den 27 juli 2021
Sture Nermark, Klippan den 5 september 2021