Juridiska Biblioteket Hilda SHRA Menu Search Question Bubble User tie User Coin warning Check Close angle-up angle-down Twitter Facebook linkedin Document hand with heart paragraph

41 nya advokater

Nya ledamöter den 9 mars.

Sveriges advokatsamfunds styrelse antog 41 nya ledamöter vid sitt sammanträde den 9 mars 2018.

Anna-Lisa Agneheim
Östra avdelningen
Avenir Advokater AB
Drottninggatan 19
602 24 NORRKÖPING

Rikard Aldurén
Mellersta avdelningen
Advokatfirman Glimstedt Dalarna AB
Box 1283
791 12 FALUN

Marcus Andersson
Stockholmsavdelningen
Addus Advokat AB
Box 7185
103 88 STOCKHOLM

Sara Andersson
Södra avdelningen
Advokatfirman Lindahl KB
Studentgatan 6
211 38 MALMÖ

Daniel Arnerius
Södra avdelningen
Advokatfirman Wåhlin AB
Östergatan 21
211 25 MALMÖ

Robert Ataseven
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Gripen AB
Box 3098
103 61 STOCKHOLM

Karl Björlin
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Lindahl KB
Box 1065
101 39 STOCKHOLM

Mats Cederqvist
Stockholmsavdelningen
LEGIO Advokatfirma AB
Drottninggatan 94 VI
111 36 STOCKHOLM

Kristian Ehrling
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Sievo AB
Stockholmsvägen 18, 6 tr.
181 33 LIDINGÖ

Kaarli Harry Eichhorn
Utlandsavdelningen
Advokat Kaarli H Eichhorn
37 Avenue Emile Max 1030 BRUXELLES

Karin Grauers
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 1703
111 87 STOCKHOLM

Sofie Hallqvist
Stockholmsavdelningen
Hallqvist & Jansson Bostadsjuristerna AB
Holländargatan 22
113 59 STOCKHOLM

Karl Hamstedt
Södra avdelningen
Advokatfirman Werner HB
Box 103
371 22 KARLSKRONA

Zara Hellmark
Södra avdelningen
Moll Wendén Advokatbyrå AB
Stortorget 8
211 34 MALMÖ

Helene Holm
Stockholmsavdelningen
ADN Law Advokatfirma KB
Box 7641
103 94 STOCKHOLM

Henning Holmberg
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman W&Ö HB
Box 7387
103 91 STOCKHOLM

Nora Kjær-Christensen
Utlandsavdelningen
Gorrissen Federspiel Advokatpartnerselskab
Axeltorv 2
1609 KÖPENHAMN

Helén Landenberg
Stockholmsavdelningen
Gernandt & Danielsson Advokatbyrå KB
Box 5747
114 87 STOCKHOLM

Josefine Larsson
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 1703
111 87 STOCKHOLM

Richard Larsson
Mellersta avdelningen
Advokatfirman Modern Juridik AB
Storgatan 11
703 61 ÖREBRO

Catarina Rivero Lira
Stockholmsavdelningen
Norburg & Scherp Advokatbyrå AB
Birger Jarlsgatan 15
111 45 STOCKHOLM

Angela Romero Lundmark
Stockholmsavdelningen
Gunnard Holst Cederlöv Advokatbyrå AB
Box 3659
103 59 STOCKHOLM

Filip Malm
Västra avdelningen
Advokatfirman Lindahl KB
Box 11911
404 39 GÖTEBORG

Viktor Olsson
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Törngren Magnell KB
Västra Trädgårdsgatan 8
111 53 STOCKHOLM

Martin Orehag
Stockholmsavdelningen
KLA Karlerö Liljeblad Advokatbyrå HB
Box 7330
103 90 STOCKHOLM

Vinita Qvist
Mellersta avdelningen
Advokatfirman KvinnoJuristen
Beväringsgatan 4 A
703 65 ÖREBRO

Caroline Rifall
Stockholmsavdelningen
Osborne Clarke Advokatfirma AB
Grev Turegatan 30
114 38 STOCKHOLM

Isabel Ringsby
Stockholmsavdelningen
Flood Herslow Holme Advokatbyrå AB
Box 7615
103 94 STOCKHOLM

Emil Samuelsson
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Oebergs AB
Sveavägen 17 XVIII
111 57 STOCKHOLM

Martin Schwitzgold
Västra avdelningen
Advokaterna Bernling, Boberg, Ceder AB
Kungsgatan 9
462 33 VÄNERSBORG

Gustaf Sjöberg
Stockholmsavdelningen
Wesslau Söderqvist Advokatbyrå KB
Box 7836
103 98 STOCKHOLM

Cecilia Stenfalk
Stockholmsavdelningen
Landahl Advokatbyrå AB
Box 19143
104 32 STOCKHOLM

Linda Jansson Stiernblad
Stockholmsavdelningen
White & Case Advokataktiebolag
Box 5573
114 85 STOCKHOLM

Daniel Stålberg
Stockholmsavdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB
Box 1711
111 87 STOCKHOLM

Ebru Tok
Stockholmsavdelningen
Advokatbolaget Opus AB
Drottninggatan 83, 1 tr.
111 60 STOCKHOLM

Sophie Westermark
Stockholmsavdelningen
Hamilton Advokatbyrå KB
Box 715
101 33 STOCKHOLM

Olof Wetterling
Stockholmsavdelningen
Linklaters Advokatbyrå AB
Box 7833
103 98 STOCKHOLM

Magnus Vidänge
Stockholmsavdelningen
Vidänge Juridik AB
Duvgränd 6
172 36 SUNDBYBERG

Fredrik Winroth
Stockholmsavdelningen
Hellström Advokatbyrå KB
Box 7305
103 90 STOCKHOLM

Amanda Wollmar
Södra avdelningen
Advokaterna A & Partners HB
Norra Vallgatan 66
211 22 MALMÖ

Christoffer Örngård
Mellersta avdelningen
Ludvika Advokatbyrå
Box 111
771 23 LUDVIKA 

Utträdda ledamöter

Olof Ahrnbom, Malmö per den 31 januari 2018
Fredrik Berglund, Kungsbacka per den 28 januari 2018
David Björne, Stockholm per den 1 februari 2018
Max Carlin, Malmö per den 11 februari 2018
Erik Claesson, Stockholm per den 31 december 2017
Linda Dahlin, Göteborg per den 4 mars 2018
Jenny Dangré, Stockholm per den 31 december 2017
Per Fischier, Stockholm per den 1 mars 2018
Anders Grefberg, Stockholm per den 31 januari 2018
Sara Göthlin, Stockholm per den 31 december 2017
Ann-Catrin Hegbo, Örebro per den 19 februari 2018
Victoria Hellman, Stockholm per den 28 februari 2018
Peter Idsäter, Malmö per den 31 december 2017
Carl Johan Jennekvist, Malmö per den 4 mars 2018
Bertil Leander, Malmö per den 31 december 2017
Gunnar Lindgren, Lidingö per den 13 februari 2018
Louise S:T Cyr Linnarsson, Stockholm per den 12 februari 2018
Madeleine Ljungberg, Gävle per den 1 februari 2018
Pauline Maarup, Stockholm per den 1 februari 2018
Jens Malmqvist, Stockholm per den 31 januari 2018
Karolina Raza Martinsson, Västerås per den 3 februari 2018
Mattias Nilsson, Stockholm per den 5 mars 2018
Camilla Orefjärd (Zayer), Stockholm per den 31 januari 2018
Erik Palmgren, Göteborg per den 31 december 2017
Erik Persson, Stockholm per den 28 februari 2018
Jakob Raihle, Stockholm per den 1 februari 2018
Andrea Rogefors, Katrineholm per den 8 februari 2018
Allan Sarenmalm, Skövde per den 26 februari 2018
Florence Sivenius, Örebro per den 28 februari 2018
Helena Stigmark, Stockholm per den 5 mars 2018
Liv Sandberg Storm, Kista per den 1 mars 2018
Josefin Ström, Stockholm per den 28 februari 2018
Sara-Johanna Strömgren, Stockholm per den 23 februari 2018
Andrea Sundstrand, Täby per den 26 januari 2018
Rolf Svensson, Ystad per den 31 december 2017
Gustav Tengblad, Stockholm per den 31 januari 2018
Victoria von Uexküll, Stockholm per den 31 januari 2018
Pontus Wallin, Stockholm per den 14 februari 2018
Rebecka Weitzberg, Stockholm per den 22 februari 2018
Pia Wiséen Wernblom, Lidingö per den 31 december 2017
Monica Wernstedt, Lidingö per den 31 december 2017
Lars Wessman, Göteborg per den 22 februari 2018
Claes Westling, St Rapháèl per den 31 december 2017


Avlidna ledamöter

Bengt Ljungdahl, Mellerud den 19 maj 2017
Ante Lärkemyr, Malmö den 19 februari 2018
Ingrid Mattsson-Hallström, Stockholm den 4 oktober 2017
Sture Paulsson, Göteborg den 30 december 2017
Folke Rosell, Hälsö den 10 maj 2017
Magnus Sjölin, Örsundsbro den 1 februari 2018
Åke Söderberg, Göteborg den 24 december 2017
Leif Wennick, Mandelieu den 5 november 2017
Per Wigert, Enköping den 19 september 2017