Juridiska Biblioteket Hilda SHRA Menu Search Question Bubble User tie User Coin warning Check Close angle-up angle-down Twitter Facebook linkedin Document hand with heart paragraph

48 nya advokater

Nya ledamöter den 7 oktober 2016.

Veronica Alfvegren
Stockholmsavdelningen
Advokatbyrån K.LIN.T. KB
Box 19119
104 32 Stockholm

Mikael Bock
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Kahn Pedersen KB
Box 16119
103 23 Stockholm

Jesper Burman
Stockholmsavdelningen
JB Juridik AB
Box 109
121 22 Johanneshov

Denis Celo
Stockholmsavdelningen
Stockholms Advokatbyrå AB
Kungsholmstorg 6
112 21 Stockholm

Pernilla Dahlberg
Södra avdelningen
Advokatfirman Lindahl KB
Studentgatan 6
211 38 Malmö

Niklas Emthén
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Carler KB
Box 7557
103 93 Stockholm

Simon Markström Engman
Norra avdelningen
Advokatbyrån Kaiding Kommanditbolag
Box 385
931 24 Skellefteå

Max Eriksson
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Åkerblom & Lindmark HB
Box 6310
102 35 Stockholm

Daniel Falk
Stockholmsavdelningen
Kriström Advokatbyrå KB
Box 7184
103 88 Stockholm

Alexandra Jaktelius Ferm
Stockholmsavdelningen
Wesslau Söderqvist Advokatbyrå KB
Box 7836
103 98 Stockholm

Katarina Fernberg
Stockholmsavdelningen
White & Case Advokataktiebolag
Box 5573
114 85 Stockholm

Sara Fjell
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Fylgia KB
Box 55555
102 04 Stockholm

Ebba Gerleman
Södra avdelningen
M. Lagerlöfs Advokatbyrå AB
Box 4445
203 15 Malmö

Anna Gustafsson
Västra avdelningen
Advokatfirman Glimstedt AB
Box 2259
403 14 Göteborg

Carl Gärde
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Gärde & Partners AB
Danderydsgatan 14
114 26 Stockholm

Isabella von der Osten-Sacken Hugosson
Stockholmsavdelningen
Advokatfirma Magnus Dahlgren & Partners AB
Kungsbropalatset, Vasagatan 15–17
111 20 Stockholm

Martin Johansson
Södra avdelningen
Grönvall & Partners Advokatbyrå KB
Box 123
261 22 Landskrona

Christoffer Johnsen
Södra avdelningen
Bergman & Eek Advokat AB
Kyrkogatan 13
222 22 Lund

Cecilia Johnsson
Södra avdelningen
Advokatfirman Sederholm AB
Drottninggatan 30–36
252 21 Helsingborg

Sanna Jonsson
Stockholmsavdelningen
Öberg & Heijne Advokatbyrå
Kungsgatan 37, 4 tr
111 56 Stockholm

Ali Mahmoud Kassim
Mellersta avdelningen
Ceders advokatbyrå AB
Box 1004
745 27 Enköping

Alexandra Kessler
Stockholmsavdelningen
Advokatbolaget Opus AB
Odengatan 60, 1 tr.
113 22 Stockholm

Peter Algar Labadie
Västra avdelningen
Wesslau Söderqvist Advokatbyrå i Borås HB
Kyrkängsgatan 8
503 38 Borås

Marit Lindberg
Mellersta avdelningen
Ahlford Advokatbyrå AB
Box 1111
751 41 Uppsala

Malin Lönnqvist
Stockholmsavdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB
Box 1711
111 87 Stockholm

Anders Möller
Östra avdelningen
Advokat Bengt Qvigstad AB
Rademachergatan 17
632 20 Eskilstuna

Björn Möller
Stockholmsavdelningen
Hamilton Advokatbyrå KB
Box 715
101 33 Stockholm

Daniel Möller
Östra avdelningen
Visioner Advokatbyrå AB
Box 2
382 21 Nybro

Oscar Nyrén
Stockholmsavdelningen
Gernandt & Danielsson Advokatbyrå KB
Box 5747     
114 87 Stockholm

Christoffer Nystedt
Norra avdelningen
Advokatbyrån Kaiding Kommanditbolag
Box 124
901 04 Umeå

Ida Odelius
Västra avdelningen
Wistrand Advokatbyrå
Box 11920
404 39 Göteborg

Madeleine Onnela
Stockholmsavdelningen
Advokatbolaget Elste AB
Box 44052
100 73 Stockholm

Henrik Pernmyr
Västra avdelningen
Wistrand Advokatbyrå
Box 11920
404 39 Göteborg

Alexander Raaum
Stockholmsavdelningen
Kriström Advokatbyrå KB
Box 7184
103 88 Stockholm

Sina Safashad
Västra avdelningen
Advokatfirman Anders Lindstrand AB
Kungsportsavenyn 18
411 36 Göteborg

Mikael Sandy
Mellersta avdelningen
Appelli Advokater AB
Box 1305
791 13 Falun

Karolina Sarhagen
Västra avdelningen
Göteborgs Advokatbyrå AB
Box 11145
404 23 Göteborg

Johanna Stervik
Västra avdelningen
Wistrand Advokatbyrå
Box 11920
404 39 Göteborg

Viktor Sultan
Stockholmsavdelningen
Lebenberg Advokatbyrå AB
Grev Turegatan 44
114 38 Stockholm

Anna Tarnovskaya
Stockholmsavdelningen
Magnusson Advokatbyrå
Box 7413
103 91 Stockholm

Richard Wessman
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 1703
111 87 Stockholm

Sten Westman
Västra avdelningen
Mirlex Advokatbyrå AB
Korsgatan 3
411 16 Göteborg

Amanda Winberg
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Törngren Magnell KB
Västra Trädgårdsgatan 8
111 53 Stockholm

Markus Wårdh
Stockholmsavdelningen
KLA Karlerö Liljeblad Advokatbyrå HB
Box 7330
103 90 Stockholm

Angelica Ågren
Stockholmsavdelningen
7wise Advokatbyrå KB
Kungsgatan 56
111 22 Stockholm

Martin Ågren
Södra avdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB
Box 4291
203 14 Malmö

Marie Östman
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 1703
111 87 Stockholm

Daniel Özmen
Östra avdelningen
Advokatfirman Erfors & Blomkvist AB
Västra Storgatan 1
553 15 Jönköping

Utträdda ledamöter

Peter Adamsson, Stockholm, per den 18 september 2016

Patrik Adersteg, Stockholm, per den 7 oktober 2016

Erik Annerstedt, Göteborg, per den 11 september 2016

Jenny Bengtsson, Stockholm, per den 21 augusti 2016

Fredrik Berndt, Stockholm, per den 11 september 2016

Daniel Drott, Malmö, per den 31 augusti 2016

Sara Eklöf, Göteborg, per den 1 september 2016

Emelie Engholm, Stockholm, per den 31 augusti 2016

Lisa Ericsson, Stockholm, per den 22 september 2016

Daniel Fogelberg, Stockholm, per den 27 augusti 2016

Linn Forsberg, Stockholm, per den 3 oktober 2016

Carl Granström, Stockholm, per den 29 augusti 2016

Christian Johard, Stockholm, per den 31 augusti 2016

Martin Järvengren, Stockholm, per den 1 september 2016

Olle Karlsson, Helsingborg, per den 3 september 2016

Anna Lapinska, Stockholm, per den 30 augusti 2016

Sophia Linderstam, Stockholm, per den 23 augusti 2016

Fredrik Mejhert, Stockholm, per den 27 augusti 2016

Anna Möller, Stockholm, per den 12 augusti 2016

Lovisa Nellevad, Stockholm, per den 1 september 2016

Lina Neuwirth, Stockholm, per den 1 september 2016

Johanna Nordahl, Stockholm, per den 29 augusti 2016

Johanna Björnum Nyström, Göteborg, per den 16 september 2016

Mahsa Pakfetrat, Stockholm, per den 1 oktober 2016

Elena Perrone, Stockholm, per den 7 oktober 2016

Jan Pettersson, Trollhättan, per den 31 augusti 2016

Claes Rainer, Stockholm, per den 3 oktober 2016

Curt Sandström, Uppsala, per den 28 september 2016

Amanda Skalin, Stockholm, per den 5 september 2016

Krister Skoog, Stockholm, per den 1 september 2016

Daniel Strandberg, Stockholm, per den 29 augusti 2016

Tuula-Anneli Tallavaara, Stockholm, per den 31 augusti 2016

Ulrika Tejler, Stockholm, per den 31 augusti 2016

Emma Sandberg Thomsen, Helsingborg, per den 22 augusti 2016

Emelie Thor, Göteborg, per den 1 september 2016

Annika Walin, Stockholm, per den 2 september 2016

Adam Weissbach, Stockholm, per den 1 oktober 2016

Elisabeth Werner, Malmö, per den 31 augusti 2016

Sara Zachrisson, Stockholm, per den 31 augusti 2016

Ulf Öberg, Stockholm, per den 17 september 2016

Upphävande av EU-registrering

Ida Otken Eriksson, Stockholm, per den 1 september 2016

Avlidna ledamöter

Torbjörn Borg, Eskilstuna, den 4 juli 2016

Lars Laurin, Lund, den 28 september 2016

Allan Lindén, Hovås, den 18 augusti 2016

Lars Oscarsson, Jönköping, den 24 juni 2016

Christer Pripp, Borgholm, den 20 september 2016