Juridiska Biblioteket Hilda SHRA Menu Search Question Bubble User tie User Coin warning Check Close angle-up angle-down Twitter Facebook linkedin Document hand with heart paragraph

31 nya advokater

Nya ledamöter den 7 april.

Sveriges advokatsamfunds styrelse antog 31 nya ledamöter av samfundet vid sitt sammanträde den 7 april.

Anders Alfrost
Stockholmsavdelningen
Ramberg Advokater KB
Box 3137
103 62 Stockholm

Erica Antonovic
Stockholmsavdelningen
Synch Advokat AB
Box 3631
103 59 Stockholm

Patricia Asp
Stockholmsavdelningen
LEGIO Advokatfirma AB
Drottninggatan 94, 6 tr
111 36 Stockholm

Johanna Björkman
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman GUIDE AB
Box 3549
103 69 Stockholm

Stefan Dehlin
Östra avdelningen
Juristen Stefan Dehlin AB
Box 9
571 21 Nässjö

Mia Edlund
Stockholmsavdelningen
Baker & McKenzie Advokatbyrå KB
Box 180
101 23 Stockholm

Fanny Ericson
Norra avdelningen
Nyman & Wergens Advokatbyrå AB
Box 226
901 05 Umeå

Joachim Funariu
Stockholmsavdelningen
Hamilton Advokatbyrå KB
Box 715
101 33 Stockholm

Oscar Hållén
Stockholmsavdelningen
White & Case Advokataktiebolag
Box 5573
114 85 Stockholm

Maria Karlsson
Östra avdelningen
Advokatfirman Glimstedt Jönköping AB
Box 2083
550 02 Jönköping

Zebib Kidane
Stockholmsavdelningen
Hellström Advokatbyrå KB
Box 7305
103 90 Stockholm

Liisa Rajala Malmgren
Utlandsavdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå LLP
101 Park Avenue, 26th floor
New York NY 10178-4200
USA

Mattias Meinhardt
Stockholmsavdelningen
Danowsky & Partners Advokatbyrå KB
Box 16097
103 22 Stockholm

Isac Mekonen
Stockholmsavdelningen
Din Advokat Tollbäck AB
Västerlånggatan 27, 3 tr
111 29 Stockholm

Linn Morin
Stockholmsavdelningen
Sandart & Partners Advokatbyrå KB
Box 7131
103 87 Stockholm

Felix Nelson
Stockholmsavdelningen
C J Advokatbyrå AB
Cardellgatan 1
114 36 Stockholm

Helen Täng Nilsson
Stockholmsavdelningen
Advokatbyrån Hellgren Linander KB
Box 24053
104 50 Stockholm

John Olsson
Stockholmsavdelningen
Wistrand Advokatbyrå
Box 7543
103 93 Stockholm

Torbjörn Olsson
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman W&Ö HB
Box 7387
103 91 Stockholm

Anders Perméus
Stockholmsavdelningen
Swedish Legal Tech AB
Stora Björkudden Bosön
181 47 Lidingö

Erik Persson
Stockholmsavdelningen
Roschier Advokatbyrå AB
Box 7358
103 90 Stockholm

Albert Roos
Stockholmsavdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB
Box 1711
111 87 Stockholm

Anna Sabic
Östra avdelningen
Advokatbyrån Anna AB
Örnvägen 4
393 59 Kalmar

Stephanie Salehian
Stockholmsavdelningen
Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB
Box 1711
111 87 Stockholm

Elin Skeppstedt
Mellersta avdelningen
Advokatfirman Lindahl KB
Box 1203
751 42 Uppsala

Kajsa Svensson
Södra avdelningen
Allmänna Advokatbyrån i Malmö HB
Själbodgatan 10
211 35 Malmö

Carolina Walther
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 1703
111 87 Stockholm

Elin Westin
Östra avdelningen
Advokatbyrån Humanisterna AB
Köpmangatan 18
641 30 Katrineholm

Mireille Wildh
Stockholmsavdelningen
Advokatbolaget Opus AB
Drottninggatan 83, 1 tr.
111 60 Stockholm

Daniel Jessen Winbo
Södra avdelningen
Setterwalls Advokatbyrå AB
Box 4501
203 20 Malmö

Karin Virding
Stockholmsavdelningen
Advokatfirman Vinge KB
Box 1703
111 87 Stockholm

Registrerad EU-advokat

Eva Hudák (advokátka, Tjeckiska republiken)
Advokatteamet Stenman AB
Box 4
921 21 Lycksele

Utträdda ledamöter

Sara Backman, Malmö, per den 12 mars 2017

Jenni Billerstam, Stockholm, per den 24 mars 2017

Andreas Bålfors, Norrköping, per den 31 mars 2017

Bengt M. Dubois, Solna, per den 16 mars 2017

Karin Dunér, Stockholm, per den 1 april 2017

Hans Eriksson, Stockholm, per den 31 mars 2017

Anna Forsebäck, Stockholm, per den 29 mars 2017

Tomas Forsgren, Stockholm, per den 31 mars 2017

Marcus Glimberg, Stockholm, per den 20 mars 2017

Rolf Larsson, Stockholm, per den 17 mars 2017

Lars Lindblom, Sundsvall, per den 20 mars 2017

Erik Mårild, Stockholm, per den 31 mars 2017

Siri Mårtensson, Göteborg, per den 7 april 2017

Diana Tomicic Nilsson, Malmö, per den 31 mars 2017

Natali Phalén, Stockholm, per den 1 april 2017

Ann Schröder, Göteborg, per den 31 mars 2017

Peter Sigurdson, Stockholm, per den 31 mars 2017

Mattias Skarelius, Österskär, per den 1 april 2017

Torbjörn Ström, Stockholm, per den 7 april 2017

Christel Widenberg, Uppsala, per den 28 februari 2017

Avlidna ledamöter

Klas Kanegärd, Stockholm, den 27 mars 2017

Lars Källberg, Mora, den 10 februari 2017

Owe Wikström, Bandhagen, den 16 maj 2016